Odbojka 15.04.2017. 13:43. Zadnja izmjena: 15.04.2017. 13:49.

Odbojka u Međimurju: Poraz Centrometala, pehar u Črečan, poraz Kaštelanki...

DOIGRAVANJE ZA PRVAKA: Poraz Centrometala

Mursa Osijek - Centrometal  3:0

(25:16, 29:27, 25:17)

Osijek - dvorana Gradski vrt Osijek, gledatelja 100, suci: Zamaklar (Belišće), Vinković (Vukovar)

Centrometal: Marciuš, Puđa, Gotal, Juras, Vuk, Pleh, Kovačić, Posavec, Palinkaš, Bogdanović, Novak, Kopačević (trener Kirić)

U trećoj utakmici četvrtfinala Centrometal zbog bolesti nije mogao računati na korektora Vinceka što je bio veliki hendikep za međimursku ekipu. Tako je mjesto na toj poziciji u prvom setu zauzeo Bogdanović, a na mjesto primača ušao Juras. Od samog početka Mursa je ušla bolje, blokovima zaustavila gostujuće igrače i povela 6:2. Nakon toga gosti su imali mnogo problema sa prijemom, mučili se cijeli set koji ide lagano domaćima 25:16. U drugom setu su Bogdanović i Juras zamjenili pozicije. I odmah je krenulo bolje po goste. No sredinom seta Osječani su ipak stekli malu prednost. Međimurci se ne predaju, napadaju servisima i prvi puta vode 20:19. Okrenula je to Mursa u 22:20 i 23:21. Ipak prvi do set lopte dolazi Centrometal. Ne koristi je pa slijedeću set loptu ima Mursa. Nakon dobrog servisa Marciuša Centrometal ima novu set loptu, kasnije i treću. Ipak nisu uspjeli izvući taj set koji sa 29:27 osvaja Mursa. U trećem setu Centrometal je krenuo odlično, sjajno je servirao Bogdanović za 4:0. Odlično su proigrali i ostali i rezultat je 11:5. No tada slijedi crni niz od pet poena, Centrometalovci nisu kvalitetno primali servis i Mura je to okrenula. Nakon što su domaći poveli 16:13 prestao je ozbiljan otpor gostiju i set završava 25:17. Time je Mursa dobila četvrtfinalnu seriju sa 2:1 i plasirala se u polufinale gdje će igrati protiv prvaka iz Kaštele. Drugi polufinalni par je Mladost Zagreb - Rijeka.

• Centrometal sezonu završava na 5. mjestu. Obzirom na bitno promjenjenu momčad od lani kad su bili treći, to peto mjesto svi poznavatelji odbojkaških prilika ocjenjuju kao velik uspjeh črečanskog kluba. Ova sezona pamtit će se i po prvom nastupu u europskom kupu gdje je ostvarena jedna pobjeda, a ako se doda i polufinale Kupa Hrvatske uspjeh je još veći. U klubu se već okreću novoj sezoni sa željom da u nju uđu u značajno jačem sastavu.

FINALE KUPA MEĐIMURJA (SENIORI): Pehar u Črečan

Centrometal - Nedelišće Elting  3:1

(25:22, 25:16, 19:25, 25:15)

Nedelišće - dvorana NGC Aton, gledatelja 60, sudac Kozjak (Šenkovec)

Centrometal: Marciuš, Puđa, Gotal, Juras, Vuk, Posavec, Palinkaš, Bogdanović, Novak, Kopačević (trener Kirić)

Nedelišće: Ivan i Karlo Novak, Vedran i Marko David, Modrić, Vabec, Pergar, Košir, Grošević, Kozar (trener Siniša Novak)

Četrnaestu godinu zaredom odbojkaši Centrometala osvojili su Kup Međimurja. Odličan protivnik u finalu su im bili igrači Nedelišće Eltinga. Centrometal je u ovom susretu nastupio bez Vinceka te je prilika za igru pružena mladom Jurasu. Nedelišće u svom standardnom sastavu sa kojim su osvojili četvrto mjesto u drugoj ligi. Cijeli prvi set bilo je izjednačeno, no set ide CM-u, drugi također, i kao da su Centrometalovci mislili da je to kraj utakmice, da su slomili otpor Nedelišćana. Cijeli treći set drugoligaš ima malu prednost i sasvim zasluženo ide Eltingovcima. Nakon „bukvice“ Centrometal mnogo odlučnije ulazi u četvrti set i na kraju ga dobiva. • U utakmici za treće mjesto Plavi iz Peklenice pobijedili su mladu momčad Centrometala sa 3:0, po setovima je bilo 25:16, 25:14 i 25:21. Nakon obje utakmice predsjednik Odbojkaškog saveza Međimurske županije Dragutin Novak uručio je pehare za tri najbolje momčadi.

2. LIGA CENTAR (Ž): Ponovo poraz Kaštelanki

I drugi tjedan zaredom odbojkašice Kaštela iz Pribislavca poražene su kod kuće od Bjelovara sa 3:1. A počelo je dobro, dugi i neizvjestan prvi set pripao je Međimurkama sa 33:31. No tada slijedi veliki pad i sa 25:10 Bjelovar izjednačava na 1:1. Treći set su gostujuće igračice imale veću želju i uz puno grešaka Kaštelanki dobile set sa rezultatom 25:20. Četvrti set gostujuće igračice još lakše pobjeđuju 25:16. Sa ova dva poraza Kaštel je sa prve pozicije pao na treće mjesto. U slijedećem kolu ih očekuje gostovanje kod vodećeg Plavog zmaja u Dugoj Resi. Drugi međimurski predstavnik u ovoj ligi Štrigova iznenađujuće je pobjedila u Ivancu. Nakon što su domaće igračice jako lagano dobile prvi set sa 25:7, ostala tri idu Štrigovi sa 25:21, 28:26 i 25:20. U narednom kolu Štrigova gostuje u Zagrebu kod Olimpika III.

3. MEĐUŽUPANIJSKA LIGA-SJEVER: Mlade Kaštelanke viceprvakinje

OK Plavi - ŽOK Kaštel II  1:3 (13:25, 16:25, 25:20, 16:25)

M. Središće - dvorana OŠ, sudac: Košir Domagoj, gledatelja 60

OK Plavi: V. Tuksar, V. Žužić, V. Kolarić, A. Srša, A. Mance, K. Kerovec, V. Goričanec, I. Turk, L. Tomašić, K. Mađarić, trener Jurica Novak

ŽOK Kaštel II: A. Šmitran, T. Budiša, M. Varga, M. Kanižaj, R. Horvat, E. Frančić, M. Kamenić, E. Horvat, E. Horvat, A. Pokrivač, I. Bulović, trener Marko Obadić

Kaštelanke su u zadnjem kolu očekivano u gostima pobjedile OK Plavi iz Peklenice. Nakon dva osvojena seta, priliku da zaigraju dobivaju mlađe igračice. Nakon rezultata 1-2 u setovima, Kaštelanke dižu nivo igre i pobjeđuju. Nakon odigranog posljednjeg kola prvo mjesto na tablici zasluženo je pripalo ekipi OK Kitro Varaždin II kojoj ovim putem čestitamo. Drugo mjesto pripada ekipi ŽOK Kaštel II, dok treće mjesto osvaja ekipa OK Centrometal. (db)

Ostali rezultati: Kitro Varaždin II - Centrometal 3:0 (25:13, 25:13, 25:19), Vinica - Kitro Varaždin III 0:3 (12:25, 18:25, 18:25), Totovec - Ludbreg 1:3 (20:25, 22:25, 25:23, 23:25), Ivanec II - Lepoglava 3:0 (25:14, 25:15, 25:18); poredak: 1. Kitro Varaždin II  53 bodova, 2. Kaštel II 46, 3. Centrometal 42, 4. Ivanec 35, 5. Kitro Varaždin III 26, 6. Plavi 17, 7. Totovec 14, 8. Ludbreg 13, 9. Lepoglava 11, 10. Vinica 10.

Izvor: Jadranko Kirić