Odbojka 03.02.2020. 11:23. Zadnja izmjena: 03.02.2020. 11:23.

MOK RIJEKA - OKM CENTROMETAL 3 : 1 (25:23, 22:25, 26:24, 25:11)

• dvorana Mladosti na Trsatu, gledatelja 150
  • suci : Poropat, Andrijanić (Rovinj)

Rijeka : Pavlović, Stanić, Ličina, Čargonja, Osojnak, Marković, Lozić, Lasić, Katarina, Bogdanović, Colnar, Krmpotić, Smiljanić, Banko (trener Liverić)

Centrometal: Orešković, Marciuš, Vincek, Ivančić, Juras, Vuk, Marko i Vedran David, Hrvoje i Ivan Novak, Stanković, Zelenika, Mišura (trener Siniša Novak)

Nakon dva tjedna nastavljeno je natjecanje u Superligi. Nakon domaćeg poraza protiv Varaždina odbojkaši Centrometala trebali su se vaditi kod prvoplasirane Rijeke. A to baš i nije lako. I usprkos dobro odigranoj većini utakmice opet nisu došli niti do boda.

Prvi set bio je iznimno neizvjestan. Momčadi su se stalno izmjenjivale u vodstvu, čak osam puta. Imali su gosti ogromnih primjedbi na pristrano suđenje rovinjskog suca Poropata, a niti domaći igrači nisu iskazali fair-play. Kod 23:23 opet su suci ukrali poen gostima, domaći su to iskoristili i sa 25:23 došli do prednosti.

Centrometal je usprkos gubitku prvog seta nastavio igrati dobro i polovinom drugog seta stekao četiri poena prednosti. Rječani su to stigli, ali još jednom bježe Međimurci na plus četiri. Imali su gosti 24:20 i sa 25:22 stigli do poravnanja.

Treći set je nerješeno do 9:9. Potom Rijeka igra bolje i dolazi do čak šest poena prednosti. To zadržavaju do 22:16. No na servise Ivančića Centrometal radi seriju i dolazi na poen zaostatka. Malo kasnije je već poravnato 23:23. Rijeka dolazi do set lopte koje ne koriste. Nakon 24:24 nova set lopta za domaće koju sad koriste i sa 26:24 dolaze do 2:1.

U četvrtom setu kod gostiju dolazi po potpuno raspada sistema, domaći su lagano došli do seta sa malo i nestvarnih 25:11.

Centrometal je sad na sedmom mjestu na tablici. Četiri kola su do kraja prve faze natjecanja. Tu Međimurci imaju dva gostovanja kod najslabijih ekipa u ligi Zadra i Rovinja, te dvije domaće utakmice protiv Siska i Marsonije. Realno tu bi mogli do svih bodova, ali dosadašnji tijek prvenstva pokazuje da na ništa ne treba računati sa sigurnošću.

U subotu 8. veljače u Nedelišće dolazi Sisak. Utakmica počinje u 18 sati, a ulaz je besplatan.