Odbojka 02.02.2017. 09:55. Zadnja izmjena: 02.02.2017. 09:58.

Superliga

CENTROMETAL - MLADOST  0:3

Nedelišće - dvorana Aton Nedelišće, gledatelja 60, suci: Vurušić, Detelj (oba Varaždin)

Centrometal: David, Novak, Gotal, Juras, Vuk, Palinkaš, Posavec, Stanković, Bogdanović, Puđa, Kopačević, Vincek (trener Kirić)

U prvom kolu nastavka prvenstva zagrebačka Mladost osvojila je sva tri boda u rezultatski nevažnom susretu u Nedelišću. Prije početka susreta predsjednik HOS-a Zdeslav Barač uručio je Krešimiru Prliću nagradu kao drugom najboljem napadaču u sezoni 2015./16. u prvoj ligi. Tu je nagradu osvojio kao igrač Centrometala. Odlično je Centrometal krenuo u utakmicu, dobrim servisima Bogdanovića i reakcijama ostalih igrača poveo je 9:4. Na tehničkom odmoru imaju prednost od 12:10. No tada je potpuno zakazao prijem, gosti dobivaju pet poena zaredom. Nakon rezultata 15:18 domaći potpuno staju u svim elementima igre i završava 15:25. Drugi set nakon 3:3 opet dominacija gostiju. Ništa domaćim igračima nije polazilo za rukom, prijem je opet bio jako loš i set završava sa 11:25. Kad su Mladostaši u trećem setu poveli 9:4 činilo se da je utakmica rješena. No opet servisi Bogdanovića vraćaju Centrometal u prednost. Pred kraj seta Međimurci vode 19:16, kasnije i 23:21. Loše su odigrali tu završnicu i na kraju i taj set ide Zagrepčanima sa 26:24.

• Tri su kola do kraja prve faze natjecanja. Već je sad jasno da će Mladost u borbu od prve do četvrte pozicije, a Centrometal od pete do osme. Prenose se bodovi samo iz međusobnih utakmica, stoga ova utakmica nije imala jak natjecateljski naboj. Centrometal će se za petu poziciju boriti sa Siskom, Šibenikom i Karlovcem. Za sada imaju domaću i gostujuću pobjedu nad Šibenikom, domaću pobjedu nad Karlovcom i vani poraz od Siska. Ukupno 9 od 12 bodova (75%). Sisak ima 12 od 15 bodova, Šibenik ima 9 od 18 bodova, a Karlovac je za sada bez ijednog boda. • U narednom kolu igraju u Karlovcu i bitno je da tamo ostvare pobjedu kako bi lakše dočekali nastavak prvenstva. Nakon toga odlaze na rezultatski nebitno gostovanje u Osijek, pa u derbiju dočekuju Sisak.

2. LIGA-CENTAR (M): Nedelišćani do nova 3 boda

NEDELIŠĆE ELTING - QUIRIN SISAK  3:0

Nedelišće - dvorana Aton Nedelišće, gledatelja 30, suci: Kozjak (Šenkovec), Kopačević (Črečan)

Nedelišće: Ivan, Karlo i Siniša Novak, Marko i Vedran David, Pergar, Kocijan, Modrić, Grošević, Kozar

U zaostalom susretu iz prvog dijela prvenstva odbojkaši Nedelišća bez većih problema došli su do nova tri boda. Sišćani u prva dva seta nisu pružili ozbiljniji otpor. Nakon par promjena u domaćoj momčadi na početku trećeg seta, gosti su poveli i bili ravnopravni do završnice, ali nisu izdržali. Po setovima je bilo 25:20, 25:15 i 25:20. Time su igrači Nedelišće Eltinga prvi dio lige završili u sredini tablice na petom mjestu. Narednog vikenda gostuju u Petrinji.

Treće lige

Nastavljeno je natjecanje u trećim ligama u muškoj i ženskoj konkurenciji. Kod muškaraca veterani Centrometala ostvarili su dvije lagane i uvjerljive pobjede. Prvo su svladali Ivanec s 3:0, po setovima 25:19, 25:16 i 25:9. Nakon toga bili su bolji od mlade momčadi Centrometala opet s 3:0, po setovima 25:10, 25:11 i 25:17. U srazu dvaju međimurskih sastava Plavi iz Peklenice bili su u gostima bolji od Totovca. Prvi set dobio je Totovec s 27:25, ali nakon toga sve je u znaku igrača iz Peklenice. Ostala tri seta dobivaju uvjerljivo s 25:15, 25:13 i 25:21. U zaostalom susretu iz prvog dijela prvenstva Žerek je bio bolji od Centrometala II s 3:0. No ovaj su put međimurski mladići pružili dobar otpor. Najviše u trećem setu koji su izgubili 28:26. Na tablici vode Centrometal veterani sa četiri boda prednosti pred Plavima, ali i s utakmicom viška.

• Kod žena Centrometal je kod kuće dočekao Plave iz Peklenice. Bez većih problema utakmica je pripala Centrometalu s 3:0, po setovima 25:12, 25:13 i 25:20. Uvjerljive su bile i igračice druge ekipe Kaštela koje su bile bolje od Ludbrega s 3:0, po setovima 25:4, 25:6 i 25:21. Ekipa Totovca je poražena kod kuće od Ivanca s 3:1, po setovima 18:25, 20:25, 25:22 i 15:25.

Izvor: Jadranko Kirić