Odbojka 16.02.2016. 11:31. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:29.

Prvoplasirani odbojkaši Nedelišća pobijedili su trećeplasirano Trnje

NEDELIŠĆE ELTING - TRNJE ZAGREB  3:1 (25:23, 20:25, 26:24, 25:23)

Nedelišće - dvorana NGC Aton, gledatelja 80, suci: Kopačević (Črečan), Kozjak (Šenkovec)

Nedelišće: Karlo, Ivan i Hrvoje Novak, Juras, Stanković, Hranilović, Marko i Vedran David, Pergar (trener Siniša Novak)

Odličan i iznimno zanimljiv derbi. Prvoplasirani odbojkaši Nedelišća ugostili su trećeplasirano Trnje. Obje ekipe s ambicijama za naslov prvaka. Prvi set domaći su loše otvorili, previše je bilo grešaka u obrani i na prijemu servisa. No ubrzo su se pribrali, na kraju imaju mirniju ruku i osvajaju set. Početak drugog seta sličan prvom. Opet puno grešaka na prijemu servisa i u obrani i set odlazi gostima. U trećem setu igra se poen za poen. Tuku domaći, tuku gosti. Pred kraj seta Trnje je bolje i dolazi do dvije set lopte (24:22). Prvu set loptu ne koriste, na servis dolazi Juras, te domaći rade još tri uzastopna poena i sa 26:24 uzimaju i taj set. U četvrtom setu gosti psihološki padaju. U neizvjesnoj završnici domaćini dobivaju, mladići iz Nedelišća bili su sretniji i spretniji kad je najviše trebalo.

8. Quirin         8          1          7          6:22    3

• U narednom kolu Nedelišće čeka teško gostovanje kod zagrebačke Croatie, jedine ekipe koji ih pobjedila u dosadašnjem tijeku prvenstva.

Izvor: Jadranko Kirić