Odbojka 15.03.2019. 11:56. Zadnja izmjena: 15.03.2019. 12:19.

Rezultati i izvještaji s odbojkaških utakmica naših predstavnika

SUPERLIGA: Stopostotni učinak Centrometala

OKM CENTROMETAL – OK ROVINJ 3:1

Nedelišće - dvorana NGC Aton , gledatelja 100. Suci: Pihler, Milinović (oba Zagreb).

Centrometal: Pribanić, Marciuš, Vincek, Ivančić, Juras, Vuk, Vedran David, Palinkaš, Novak, Pleh, Vidović, Lesinger (trener Siniša Novak)

U svih šest utakmica u skupini od petog do osmog mjesta druge faze Superlige odbojkaši Centrometala ostvarili su pobjede, a posljednju u subotu kod kuće protiv posljednjeplasiranog Rovinja. Od samog početka utakmice domaći su poveli, sredinom seta bilo je 13:8. Kasnije su se Istrani malo približili, no u završnici seta opet Centrometal dominira i završava 25:18. U drugom setu iz igre je izašao Pribanić. I to se osjetilo na prijemu. Gosti su to koristili i uglavnom bili u maloj prednosti. Tako je protekao cijeli set. Na kraju su Rovinjani i došli do seta sa 25:22. Tada su se Međimurci uozbiljili i bez ikakvog problema došli do preostala dva seta. Treći je završio 25:13, četvrti 25:12.

Sada slijedi doigravanje. Protivnik Centrometalu u četvrtfinalu bit će osječka Mursa. Igra se na dvije dobivene utakmice. Prva je u srijedu u Osijeku od 19:00 sati, a uzvrat je u Nedelišću u subotu od 19:30 sati. Ukoliko bude 1:1 treći susret igra se u Osijeku.

1.B LIGA SJEVER (Ž) – 17. KOLO: Bez bodova iz Zaprešića

OK NEBO 3

ŽOK KAŠTEL 1

Zaprešić - dvorana ŠD Inter , gledatelja 70. Suci: Šulc, Maganić (oba Zagreb).

ŽOK Kaštel: Obadić, Herman, Bulović, Varga, Frančić, Vnuk, Posavec, Budiša, Varga, Sabol, Frančić, Knezić, Šmitran (trener Marko Obadić)

Odbojkašice Kaštela iz Pribislavca poražene su na gostovanju u Zaprešiću sa 3:1. Trećeplasirana ekipa lige bez većih problema došla je do prednosti od 2:0 u setovima. Prvi set pripao im je 25:11, drugi 25:15. Tada su Međimurke zaigrale odlučnije te su uspjele uzeti treći set sa 25:22. Više od toga nisu mogle. Četvrti set domaćin je zaigrao bolje i sa 25:14 došao do tri boda.

U narednom kolu Kaštelanke dočekuju kod kuće Vrbovec. Obzirom da su to susjedi na tablici očekuje se neizvjesna utakmica.

2. LIGA SJEVER (Ž) – 5. KOLO: Uvjerljiv poraz Štrigovčanki

OK DINAMO II 3

OK ŠTRIGOVA 0

Zagreb - ŠD Peščenica, gledatelja 50. Suci: Vizner, Pjevač (obje Zagreb).

OK Štrigova: E. Stanković, Zadravec, Krumpič, Šajnović, Žibek, Žižek, Puh, Posedi, Lovrec, A.Stanković, Marciuš, Vrhar (trener Stanković)

Odbojkašice druge ekipe zagrebačkog Dinama bile su prejake za Štrigovčanke. U sva tri seta su dominirale i lako došle do pobjede. Po setovima je bilo 25:14, 25:8 i 25:14. No, i sam ulazak u borbu od prvog do šestog mjesta u ligi je odličan rezultat za međimursku ekipu. Stoga će svaki pozitivan rezultat biti velika stvar. U narednom kolu Štrigova kod kuće očekuje Petrinju. Možda je tu prilika za prve bodove.

3. LIGA SJEVER (M i Ž): Plavi u drugoj ligi?

Odbojkaši Plavih iz Peklenice u subotu su gostovali kod druge momčadi Centrometala i opravdali ulogu favorita. Bez većih problema došli su do pobjede od 3:0. Po setovima je bilo 25:14, 25:16 i 25:20. Ovom pobjedom i dalje se nalaze na prvom mjestu prvenstvene tablice. Prema informacijama koje dobivamo iz kluba na jesen planiraju ulazak u drugu državnu ligu. Odbojkaški Nedelišće Eltinga poraženi su u Ludbregu od Poljanca sa 3:0.

Odbojkašice Plavih iz Peklenice novom pobjedom zadržale su bod zaostatka za vodećim Ivancom II. Kod kuće su pobjedile Vinicu sa 3:1, po setovima 22:25, 25:18, 25:20 i 25:15. Vodeći Ivanec II provukao se u Nedelišću. Nedelišćanke su mogle proći mnogo bolje od poraza od 3:1. Po setovima je bilo 26:28, 20:25, 26:24 i 16:25. Kaštel II pobjedio je u Ludbregu sa maksimalnih 3:0, po setovima na 18, 21 i 21 poen. Totovec je poražen kod kuće od Toplica sa 3:0, po setovima na 20, 21 i 21 poen.

• Na tablici su Plavi drugi sa 38 bodova, Kaštel II je treći sa 32, Nedelišće Elting sedmo sa 16, te Totovec deseti sa 3 boda.