Odbojka 01.12.2017. 01:13. Zadnja izmjena: 01.12.2017. 01:15.

Odbojka - žene

Štrigovi pobjeda u derbi utakmici začelja druge odbojkaške lige sjever

U derbi utakmici začelja druge lige sjever u Nedelišću su se sastale dvije međimurske ekipe - Nedelišće Elting i Štrigova. Prvi set bio je izjednačen do 17:17, potom su gošće odigrale bolje i dobile prvi set 25:19. Drugi set Nedelišće mnogo bolje i s 25:17 rezultat je poravnat. Treći set sličan prvom, bilo je neizvjesno još kod 16:14, na kraju laganih 25:17 za Štrigovu. Četvrti set 12:12, zatim velika serija servisa Maje Cmrečnjak od sedam poena. Sa 25:21 Eltingovke poravnavaju na 2:2. U petom setu Štrigova je okrenula 0:2 u 5:2, te tu prednost održavala do konačnih 15:12. Kod gostiju najbolja Ana Stanković, kod domaćih dobra igra libera Mie Vrhar.

Prvoplasirani Kaštel iz Pribislavca pomalo je neočekivano kod kuće izgubio jedan bod od Ivanca. Gošće su dobile prvi set 26:24. Drugi set opet neizvjestan, no sad je 28:26 za Kaštelanke. Kad je Kaštel treći set dobio 25:10 činilo se da su gošće slomljene. No tada opet loš set domaćih i Ivanec sa 25:19 izjednačuje na 2:2. Peti set laganih 15:2 za međimursku ekipu. U slijedećem kolu Štrigova dočekuje Kaštel, dok Nedelišće Elting ide u Bjelovar.