Odbojka 26.02.2018. 23:19. Zadnja izmjena: 26.02.2018. 23:19.

Superliga: Centrometal osigurao peto mjesto

OKM CENTROMETAL – OK SISAK 3 : 0 (25:21, 25:22, 25:19)

• Dvorana NGC Aton Nedelišće, gledatelja 70

Suci: Bingula, Milinović (oba Zagreb)

CENTROMETAL: Bogdanović, Marciuš, Vincek, Kurteš, Gotal, Juras, Vuk, Palinkaš, Posavec, Komosar, Ivan Novak, Karlo Novak, Čičković, Kopačević (treneri Vabec i Siniša Novak)

SISAK: Blažević, Šajnić, Basta, Filip i Dino Jakšić, Alić, Tepavac, Duraković, Šimić, Wolf, Išek (trener Šarčević)

Odbojkaši Centrometala i u trećem susretu u borbi za doigravanje ostvarili su pobjedu za tri boda i potpuno se približili svom cilju.

U prvom dijelu prvog seta Vincek je odličnim servisima donio Centrometalu prednost od 9:4. No gosti su uzvratili na isti način i poravnato je kod 13:13. Tako je do 16:16, a onda domaći dodaju gas i bez većih problema uzimaju prvi set sa 25:21. U ključnim trenucima posebno se istaknuo mladi Juras. U drugom setu poveo je Sisak 8:3. Domaći su poravnali kod 15:15, ali nikako da povedu. Imao je Sisak prednost od 21:19, no nisu izdržali do kraja. Centrometal je odigrao odličnu završnicu seta i sa 25:22 poveo 2:0 u setovima. Izgledalo je tada da su se gosti predali jer je Centrometal poveo 6:0 i 7:1 u trećem setu. No ležerna igra se domaćima osvetila i poravnato je već kod 9:9. Bilo je neizvjesno sve do 19:18, tada Međimurci dolaze do tri uzastopna poena, pa nakon promjene ponavljaju isto za sigurnih 25:19. U drugom susretu u Zagrebu je Medicinar svladao Kitro Varaždin sa 3:1.

OK SISAK – OKM CENTROMETAL 1 : 3 (23:25, 25:21, 16:25, 18:25)

• Dvorana Brezovica u Sisku, gledatelja 100

Suci: Vedriš, Kramar Šandl (oboje Zagreb)

SISAK : Blažević, Filip Jakšić, Alić, Tepavac, Duraković, Dino Jakšić, Šimić, Wolf, Alihodžić, Delić, Išek (trener Šarčević)

CENTROMETAL: Bogdanović, Marciuš, Vincek, Kurteš, Gotal, Juras, Vuk, Palinkaš, Posavec, Komosar, Ivan Novak, Karlo Novak, Hrvoje Novak, Čičković (treneri Vabec i Siniša Novak)

Odbojkaši Centrometala i u četvrtoj utakmici razigravanja od petog do osmog mjesta ostvarili su pobjedu za tri boda, te time dva kola prije kraja osigurali peto mjesto.

Ključ pobjede bio je u prvom setu. Obje momčadi igrale su odlično u toj dionici. Ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, na tehničkom odmoru 12:11 za Međimurce. Okrenuo je to Sisak u svoju korist 14:12. Tada u igru ulazi kapetan Posavec. Ubrzo je poravnato, te se igra poen za poen. Nakon 19:19 dva blok poena, prvo Čičkovića, zatim Komosara donose dva poena prednosti gostiju. Opet se igra poen za poen do kraja. Tako Međimurci dolaze do 24:22. Tepavac prolazi, ali potom Šimić promašuje servis i sa 25:23 Centrometal uzima prvi set. Jako loše počeli su Međimurci drugi set, ubrzo je 6:1 za Sisak. Stao je napad. Nakon jedne pogrešne procjene druge sutkinje Kurteš dobiva crveni karton što u odbojci donosi kazneni poen. Sisak je cijeli set uspješno držao početnu prednost i sa 25:21 izjednačio. Pred kraj seta Juras se vrati u igru i zaigrao odlično. Treći set opet je započeo izjednačeno, tako je do 7:7. No nakon što je Tepavac otišao u drugu liniju Sisak nikako ne može proći u napadu.

Centrometal redom realizira kontre i ubrzo vodi sa šest poena prednosti. To se više nije moglo stići, domaći su stali pa set završava još većom prednošću 25:16. Jako sličan bio je i četvrti set. Dugo je bilo poravnato, na tehničkom odmoru Centrometal ima 12:11. No slijedi par odličnih poena Vinceka na servisu i Jurasa u napadu i opet je značajna prednost od četiri poena. Tu se momčad Siska počela raspadati i utakmica je završila 25:18. U momčadi Centrometala jako je teško nekog izdvojiti jer svih devet igrača koji su igrali odradili su odličnu utakmicu. I ostali bi bili sjajna podrška, a nekolicina međimurskih navijača nadjačala je domaće. U drugoj utakmici skupine Medicinar je u gostima pobjedio Kitro Varaždin sa 3:1. Na tablici Centrometal ima 23 boda, Sisak i Medicinar po 16, a Kitro Varaždin 5.

U srijedu od 19:30 Centrometal gostuje u Zagrebu kod Medicinara, a za vikend u Atonu dočekuje Kitro Varaždin. Ta se utakmica igra u subotu, 3. ožujka sa početkom u 19:00 sati. Doigravanje za prvaka započinje 14. ožujka, a Centrometal će igrati protiv četvrtoplasirane momčadi regularnog dijela što će gotovo sigurno biti Rijeka.

1. Centrometal   10     7      3    26:12     23

2. Sisak              10      5     5     20:16     16

3. Medicinar      10     6      4     19:20     16

4. Kitro Vž         10     2      8     10:27      5

Izvor: Jadranko Kirić