Odbojka 09.12.2016. 08:16. Zadnja izmjena: 09.12.2016. 08:22.

SUPERLIGA: S 3 boda iz Šibenika

• ŠIBENIK 91 - CENTROMETAL  1:3 (13:25, 25:17, 13:25, 14:25)

Šibenik - dvorana Baledkin, gledatelja 50, suci: Juravić, Maričić (oboje Zadar)

Centrometal: Puđa, Kurteš, Gotal, Juras, Vuk, Palinkaš, Posavec, Marciuš, Bogdanović, Kopačević, Vincek (trener Kovačić)

Iznimno bitna utakmica Centrometala u Šibeniku. Na kraju su Međimurci kući donijeli 3 boda kojim su izbili na 4. mjesto prvenstvene tablice. Idealna situacija pred debi u europskim kupovima. Počelo je odlično za goste. Poveli su tri poena prednosti, na tehničkom odmoru je i pet razlike a na kraju seta je pomalo nevjerojatnih 25:13. Dobro su Međimurci krenuli i u drugi set, poveli 5:3. On onda je uslijedio crni niz i Šibenik poravnava na 1:1.

Sada je Šibenik dobro otvorio treći set i poveo 3:0. No brzo se to okrenulo i na tehničkom odmoru vodi Centrometal 12:8. Kod tog poena iznimno sportski potez igrača domaćih Grubišića, bivšeg igrača Centrometala, koji nije htio servirati nakon što su suci pokušali „ukrasti“ loptu koja je bilo debelo u polju. Centrometal u nastavku seta igra sve sigurnije, prednost samo raste i na kraju je 25:13. Četvrti set odmah 5:0 za Međimurce. Na tehničkom odmoru 12:6, prednost se povećava i opet završava sa laganih 25:14. Kod gostiju svi su igrači dali podjednak doprinos pobjedi.

2. LIGA-CENTAR (Ž): Sjajne Kaštelanke

Bez većih problema odbojkašice Kaštela ostvarile su petu pobjedu u šest odigranih prvenstvenih susreta. Ovaj put bile su bolje od domaćeg Daruvara maksimalnim rezultatom. Po setovima je bilo 25:17, 25:20 i 25:17. Drugi predstavnik Međimurja u ovoj ligi Štrigova je poražen u Božjakovini. Bio je to derbi začelja. Domaće igračice bile su odlične i sa 25:13, 25:14 uzele prva dva seta. No tada su Međimurke zaigrale mnogo bolje i dobile naredna dva seta. Treći sa 25:21, četvrti još teže 26:24. Više od toga nisu uspjele, Brcko je bolje odigrao peti set i dobio ga 15:9. Ovom pobjedom Kaštel je i nadalje drugi na tablici, u sljedećem kolu gostuju u Ivancu. Štrigova pak je sad na posljednjem mjestu s istim brojem bodova i istim količnikom setova kao i Brcko. U narednom kolu kod kuće dočekuju lidera na tablici Bjelovar.

Izvor: Jadranko Kirić