Odbojka 14.12.2017. 23:27. Zadnja izmjena: 14.12.2017. 23:35.

SUPERLIGA (M): Centrometal nakon poraza i dalje četvrti

CENTROMETAL - MLADOST RK  0:3

Nedelišće - dvorana NGC Aton, gledatelja 100, suci: Bingula, Pihler (oba Zagreb)

Centrometal: Bogdanović 12, Marciuš, Vincek 13, Kurteš, Gotal  1, Juras 7, Vuk, V.David, Palinkaš 5, Komosar 7, M. David, Kopačević, K. Novak, I. Novak (treneri Kirić i Novak)

Državni prvaci iz Kaštele kući su iz Nedelišća odnijeli sva tri boda. A dobro su Međimurci otvorili utakmicu, vodili sredinom prvog seta 13:10. Tada dvije minute dekoncentracije domaćih igrača u napadu donijelo je prednost Kaštele od 15:13. Do kraja seta se uglavnom igralo poen za poen. Mogao su domaći izjednačiti već kod 17:17, ali servis Jurasa na crtu suci sude kao aut na sugestiju domaće linijske sutkinje. Od 23:22 za goste svi igrači su prošli u napadu i završava 25:23. Drugi set opet je dobro otvorio Centrometal, poveo 9:6. I u tom periodu primjedbe domaćih na dvije odsuđene lopte oko crte. Sredinom seta pala je koncentracija domaćih na prijemu, gosti su to iskoristili i dobili set 25:20. Treći set Kaštelani su krenuli mnogo bolje i poveli 8:3. U nastavku seta održavali su prednost od tri do pet poena i sa 25:19 dobili i ovaj set.

• Usprkos porazu Centrometal je i dalje na odličnom 4. mjestu s 13 bodova. Zadnju ovogodišnju utakmicu igraju u susjednom Varaždinu protiv Kitro Varaždina koji se nalazi na posljednjem mjestu sa svega 2 boda. Utakmica se igra u nedjelju u 18 sati u dvorani na Dravi. Bez obzira na stanje na tablici bit će to otvoren susret i iz črečanskog kluba pozivaju svoje navijače da bodre svoju momčad na ovom važnom susretu.

Izvor: Jadranko Kirić