Odbojka 08.12.2017. 06:27. Zadnja izmjena: 08.12.2017. 06:28.

SUPERLIGA (M): Mladostaši prejaki za Centrometal

HAOK Mladost - OKM Centrometal  3:0

Zagreb - dom odbojke gledatelja 100, suci: Ramić, Jurković (oboje Sisak)

Mladost: Jurić, Nikačević 6, Mitrašinović 7, Bakonji, Sedlaček 15, Šarčević, Hanžić 9, Prlić 10, Marelić, Krnić, Brčić, Dukić 4

Centrometal: Bogdanović 8, Vincek 9, Kurteš, Juras 3, Vedran David, Vuk, Komosar 4, Ivan Novak,  Karlo Novak, Marko David 1, Kopačević

Na gostovanje kod najbolje hrvatske momčadi igrači Centrometala otišli su bez Gotala, Palinkaša i Posavca. U ovoj utakmici treneri črečanske ekipe odlučili su šansu za igru dati igračima koji su manje nastupali ove sezone. Mladost je krenula snažno i povela 7:2. Nakon odličnih servisa Jurasa Međimurci su na svega poen zaostatka kod 8:7. No Zagrepčani potom igraju bolje i nakon 9:8 uzimaju pet uzastonih poena. Do kraja domaći dominiraju i sa 25:16 uzimaju prvi set.

U drugom setu kod Međimuraca ulazi Ivan Novak. Opet je povela Mladost 6:2. No Centrometal igra dobro i preokreće rezultat u svoju korist od 11:9. Zadnju prednost Centrometal ima kod 13:12. Na 15:15 kod dvije sporne lopte suđene u korist Mladosti reagirali su Međimurci. To kao da im je odnijelo koncentraciju jer do kraja seta igra samo Mladost, završava opet  25:16. U trećem setu na mjesto libera ulazi Vuk. No opet gostima kreće loše i Mladost vodi 5:0. Nakon tehničkog odmora je smanjeno na 12:10. No po pravilu drugi dio seta opet Mladost dominira i ovaj set uzima sa 25:15.

• Usprkos porazu Centrometal je i nadalje na sjajnom 4. mjestu. U narednom kolu Centrometal kod kuće dočekuje aktualnog prvaka Mladost Ribolu Kaštelu. Iako su gosti favoriti, domaći će im u najjačem sastavu pokušat pokvariti planove. Utakmica se igra u subotu 9. prosinca u dvorani NGC Aton s početkom u 18 sati.

Izvor: Jadranko Kirić