Odbojka 23.11.2017. 08:07. Zadnja izmjena: 23.11.2017. 08:07.

SUPERLIGA (M): Nova tri boda za odbojkaše Centrometala

CENTROMETAL - MURSA OSIJEK 3:1

(15:25, 25:20, 25:20, 25:22)

Nedelišće - dvorana NGC Aton, gledatelja 150, suci: Vedriš (Zagreb), Vurušić (Varaždin)

CENTROMETAL: Bogdanović 18, Marciuš, Vincek 18, Kurteš, Gotal 3, Juras 9, Vuk, V. David, Palinkaš 9, Komosar 10, M. David, Kopačević, K. Novak, I. Novak (treneri Kirić i Novak)

Vrlo bitna utakmica za odbojkaše Centrometala završila je osvajanjem nova tri boda. A loše je Centrometal ušao u utakmicu. Prvi set igračima Centrometala nije ništa polazilo za rukom. Gosti iz Osijek odigrali su gotovo savršen set. Na kraju je završilo 25:15 za Osječane. Početkom drugog seta nakon odličnih servisa Bogdanovića Centrometal vodi 5:2. Mursa je to stigla, ali tada Juras radi dobru servis seriju i dovodi Međimurce do 12:6. Ostatak seta prolazi u dominaciji Centrometala, bilo je i 23:15. Pred kraj seta malo su gosti smanjili, no domaći s 25:20 izjednačuju na 1:1. Treći set su gosti imali malu prednost do 8:7.

Na tehničkom odmoru Centrometal vodi 12:10. Ovaj set je proigrao Vincek, prošao je svim osam lopti u napadu, odlično je i servirao. I ovaj set Centrometal bez većih problema dobiva sa 25:20. U četvrtom setu Mursa je vodila 9:7, nisu dugo to održali, na tehničkom odmoru Centrometal vodi. Previše grešaka u domaćim redovima omogućavali je Mursi da drži priključak. No ovaj set proigrao je Bogdanović, prošao sve akcije u napadu. U završnici seta Centrometal dolazi do značajne prednosti i sa 25:22 završava utakmicu.

Gledano cijeli susret domaći igrači imali su prevagu u servis poenima (11:5), odlično je cijelu utakmicu odigrao libero Kurteš. Iako su loše ušli u utakmicu, na kraju su Bogdanović i Vincek proigrali i skupili po 18 poena. Dobar je bio i Komosar u napadu, te Palinkaš u bloku. Sjajni su bili i domaći navijači koji su nosili igrače Centrometala do nove pobjede.

• Nakon sedam odigranih kola Centrometal se nalazi na petom mjestu s 10 osvojenih bodova, samo dva manje od trećeg zagrebačkog Medicinara. A upravo je Medicinar sljedeći protivnik koji dolazi u Nedelišće. Utakmica s Medicinarom igra se u subotu 25. studenog u dvorani NGC Aton s početkom u 18 sati.

Izvor: Jadranko Kirić