Odbojka 08.11.2019. 08:49. Zadnja izmjena: 08.11.2019. 08:49.

SUPERLIGA: Težak poraz Centrometala kod susjeda

OK KITRO VARAŽDIN – OKM CENTROMETAL    3 : 0  (25:18, 25:20, 25:19)

Arena Varaždin, gledatelja 200

Suci: Bingula, Vedriš (oba Zagreb)

Varaždin: Brandić, Stanić, Kulušić, Ivić, Kolarec, Silić, Somođi, Čilaš, Nevžala, Žganec, Jošić, Miklošić, Mišlov (trener Đolonga)

Centrometal: Orešković, Marciuš, Vincek, Ivančić, Juras, Vuk, David, Hrvoje i Ivan Novak, Lesinger, Stanković, Zelenika (trener Siniša Novak)

Trebao je to biti pravi susjedski derbi, no gosti kao da ni nisu došli na utakmicu. Domaći su pobijedili vjerojatno i lakše nego su se mogli nadati. Počelo je izjednačeno. Centrometal je u pet navrata imao dva poena prednosti do polovice seta, ali nikako da poveća razliku. Varaždin je zatim poveo 16:14. Dva bloka, dvije greške u obrani gostiju i Centrometal se raspao do kraja seta. Završilo je 25:18 za Varaždince. Nije se Centrometal sabrao niti drugi set, Varaždin je poveo 9:3. U jednom trenutku gosti su došli na minus dva, pa onda opet nastavili griješiti. Domaći sa mnogo više energije bez problema su održavali  rezultat do konačnih 25:20. Početkom trećeg seta opet 5:1 za Varaždin. Gosti su na mahove nešto radili. Tako su smanjili na  poen zaostatka, ali opet potpuno potonuli. Varaždin je s 20:11 riješio utakmicu, a do konačnih 25:19, sve je bila samo formalnost.

• Ovim porazom Centrometal je pao na osmo mjesto na tablici, a u idućem kolu u Nedelišće dolazi vodeća Rijeka. Utakmica se igra u subotu 9. studenog u dvorani Nacionalnog gimnastičkog centar Aton s početkom u 18 sati.