Odbojka 02.11.2017. 15:05. Zadnja izmjena: 02.11.2017. 15:14.

Centrometal - Kitro Varaždin 3:0

(25:19, 25:15, 28:26)

Nedelišće - dvorana NGC Aton, gledatelja 100, suci: Raca, Adamek (oba Zagreb)

Centrometal: Bogdanović 18, Marciuš, Vincek 19, Kurteš, Gotal 1, Juras 1, Vuk, Palinkaš 4, Posavec 12, Komosar 3, Karlo i Ivan Novak, David, Kopačević

Nakon više od pet godina opet smo u Nedelišću mogli vidjeti lokalni derbi susret črečanskog i varaždinskog prvoligaša. Centrometal je u prva tri kola imao najteži raspored i osvojio 1 bod. Varaždinci niti boda. Stoga je pred oba sastava bio imperativ pobjede.

Centrometal je mnogo bolje krenuo i poveo 7:3. Kroz cijeli prvi set črečanska momčad držala je tu prednost i bez većih problema dobila prvi set sa 25:19. Drugi set krenulo je poravnato. Varaždin je vodio 10:9. No tada na servis dolazi Bogdanović i odličnim servisima preokreće rezultat u 16:10 za Međimurce. Tu je set rješen, na kraju je uvjerljivih 25:15. Čak pet direktnih servis poena Bogdanovića u ovom setu. No treći set druga priča ne terenu. Silić je odlično odservirao i stekao prednost za svoju momčad od tri poena. Domaći ne uspjevaju nikako preokrenuti rezultat. Varaždinci igraju odlično i u jednom trenutku imaju 16:10. Tada na servis ulazi mladi Juras i njegovim odličnim početnim udarcima prednost se prepolovila. Centrometal se vraća u igru. Prvi put je poravnato kod 20:20. Uslijedila je neizvjesna završnica u kojoj je Centrometal prvi došao do meč lopte. Tri puta nisu uspjeli, da bi u konačnici iskoristili četvrtu meč loptu prolaskom Vinceka za značajnih 3:0 međimurske ekipe. U domaćim redovima odlično izdanje kapetana Posavca, Vincek je dobro odigrao u napadu, Bogdanović na servisu, Kurteš na mjestu libera.

8. Kitro Vž 4 0 4 1:12 0

U narednom kolu Centrometal putuje u Sisak.

3. LIGA MUŠKI

Prva pobjeda CM-a

Centrometal II - Nedelišće Elting 3:2

(25:13, 25:13, 23:25, 31:33, 15:8)

Mladi odbojkaši Centrometala ostvarili su prvu ovosezonsku pobjedu. U prva dva seta bili su iznimno dominantni i oba seta dobili s 25:13. Odlični su u napadu bili Marciuš i Novak, a dobro je dizao David. Treći se su se igrači Nedelišća malo bolje posložili. Ipak Centrometal II imao je 22:20, no nisu uspjeli doći do maksimalne pobjede. U četvrtom setu momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, obje ekipe nisu iskoristile brojne set lopte, na kraju su sretniji i spretniji bili igrači Nedelišća i izborili peti set. U njemu nije bilo neizvjesnosti. Mladići Centrometala od početka su uvjerljivo poveli i lagano stigli do značajne pobjede.

Totovec - Plavi Peklenica 0:3

(19:25, 18:25, 16:25)

Prvi set Plavi su se na početku odvojili na značajniju prednost koju su do kraja održavali za 25:19. Drugi set Plavi stalno u prednosti, ali domaćini ne dopuštaju da se skroz odvoje. Sredinom seta gosti ipak rade prednost od 6 poena. Domaći dobrim servisima dolaze do 16:18. Tu Plavi ubacuju u višu brzinu i do kraja seta domaćima prepuštaju samo 2 poena. U trećem setu gosti opet od početka stvaraju prednost koju do kraja samo povećavaju do konačnih 25:16. Kod domaćina solidni Pergar i Đurđek, gosti izuzetno raspoloženi prvenstveno zahvaljujući tehničaru Jurici Novaku koji je odlično razigravao igrače u napadu, posebno Hranilovića i Drljića.

Mlađekadetsko prvenstvo

U nedjelju je počelo mlađekadetsko prvenstvo Hrvatske. Igra se po skupinama. Ekipa Centrometala nalazi se u skupini od šest momčadi. S njima su još osječka Mursa, Sisak, Daruvar, Čazma i Kitro Varaždin. Prvi turnir (od 6) je održan u Daruvaru. Igrači Centrometala su bili iznimno uspješni te su bez problema dobili obje utakmice. Prvo su pobjedili Kitro Varaždin s 25:16 i 25:9. U drugoj su bili bolji od Čazme s 25:14 i 25:16. Svi igrači su odigrali jako dobro. Pogotovo Filip Jengić, Antonio Mihalinčić i Marco Kratuhaker u napadu, te Aleksandar Stanković i Bartol Marodi kao tehničari. Dobro su odigrali i Marko Mihalinčić i Karlo Salimović. Valja spomenuti da su prve minute igre odigrali Leon Novak, Fran Kirić i Patrik Ladić. • Sljedeći turnir je 26. studenog u Čazmi. (Jadranko Kirić)