Odbojka 12.10.2017. 20:34. Zadnja izmjena: 12.10.2017. 20:51.

Odbojka

Utakmicom između zagrebačkog Medicinara i Centrometala počela je nova prvoligaška sezona

Osvojen bod u Zagrebu

Medicinar - Centrometal  3:2

(25:23, 25:15, 21:25, 28:30, 15:11)

Zagreb - dvorana Trnsko, gledatelja 100, suci: Vurušić, Detelj (oba Varaždin)

Centrometal: Bogdanović, Marciuš, Vincek, Gotal, Juras, Marko David, Vuk, Karlo Novak, Ivan Novak, Hrvoje Novak, Vedran David, Palinkaš, Posavec, Komosar (treneri Kirić i Novak)

Utakmicom između zagrebačkog Medicinara i Centrometala počela je nova prvoligaška sezona. Medicinar je nova momčad u Superligi. Oni su se znatno ojačali za ovo natjecanje dovevši više igrača koji su nastupali za zagrebačku Mladost. Od početka izjednačeno, niti jedna momčad ne stječe neku značajniju prednost, ali prvi set otišao je domaćinu. U drugom nakon 5:5 nastaje "crna rupa" u igri Centrometala, vlastitim pogreškama dozvoljavaju Medicinaru da povede 11:5. I to se više nije dalo okrenuti. Pred početak trećeg seta Centrometalovci se odlučuju za postavu s početka utakmice time da je Vedran David na mjestu libera. Isto tako odlučili su promjeniti i način serviranja. I to je dalo rezultata, Centrometal je poveo 10:7. Domaći se nisu predavali i u par su navrata došli na poen zaostatka. No razigrao se Bogdanović, prošao svih sedam dobivenih lopti i Centrometal s 25:21 smanjuje rezultat na 2:1.

U četvrtom setu je opet dugo poravnato. Domaći su poveli 16:14, ali tada nakon odlične serije servisa Posavca Centrometal dolazi do prednosti 19:16. Kasnije je 21:18, a prvu set loptu ima Centrometal kod 24:22. Nakon prolaska domaćih Vincek nije uspješan u napadu i od 24:24 kreće igra poen za poen. Obje momčadi dobro su lovile servise i igrale odlično u napadu. Niti u jednom trenutku Medicinar nije preuzeo vodstvo. Na kraju Bogdanović direktnim servis poenom sa 30:28 donosi set Međimurcima, a time i prvi bod u ligi. U petom setu domaći su poveli na promjeni strana 8:3. Pokušalo se ulaskom Jurasa, ali to nije dalo rezultata, na kraju je 15:11 za Zagrepčane.

• U narednom kolu Centrometal dočekuje zagrebačku Mladost. Ova momčad se značajno ojačala za ovu sezonu, a u četvrtak su osvojili Superkup pobjedom u Kašteli sa 3:1. Utakmica igra se u petak 13. listopada u dvorani Aton u Nedelišću s početkom u 18:30.

Izvor: Jadranko Kirić