Odbojka 23.02.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:02.

KARLOVAC-CENTROMETAL 0:3(21:25, 14:25, 17:25)

Karlovac. Dvorana OŠ Dubovac. Gledatelja: 150

Suci: Zidanić i Kramar Šandl(Zagreb)

Centrometal: Palinkaš, Čičković, Puđa, Gotal, Juras, Vuk, Marciuš, Posavec, Kurteš, Stanković, Demirović. Trener: Jadranko Kirić

Bitno hendikepirani (bez ozlijeđenog libera Petrana) krenuli su Centrometalovci put Karlovca, ali s jedinim ciljem da se kući vrate s bodovima. Start utakmice nije dao naslutiti da će naši do bodova. Karlovčani su krenuli furiozno, koristili sve pogreške u igri odbojkaša iz Črečana i sredinom seta imali visokih 11:3. Centrometalovci su se brzo pribrali, počeli igrati znatno bolje, a nakon servisa Tomice Posavca i Ivana Kurteša okrenuli utakmicu na svoju stranu. Nakon 14:16 bilo je izvjesno da će set na gostujuću stranu. U drugom su odbojkaši iz Črečana zagospodarili parketom karlovačke dvorane. Bila je to jednosmjerna ulica, jer naši su se potpuno opustili i ubrzo semafor pokazuje 7:18, a odmah potom set je elegantno dobiven s uvjerljivih 14:21. Slična priča i u trećem, gosti su brzo ostvarili veću bodovnu prednost koju su lako održali do kraja seta, za konačnih i apsolutno zasluženih 0:3. Odličan nastup svih gostujućih odbojkaša, a posebno novog libera Denija Vuka, koji je odlično zamijenio standardnog i bolesnog Mišu Petrana.

Preostali rezultat 7. kola: Rijeka-Rovinj 3:0.

CENTROMETAL-RIJEKA 3:1(21:25, 25:21, 25:23, 25:21)

Nedelišće. Dvorana Aton. Gledatelja: 100

Suci: Bingula i Zidanić(Zagreb)

Centrometal: Gotal, Palinkaš, Čičković, Kurteš, Posavec, Demirović, Vuk, Puđa, Kopačević, Marciuš, Juras. Trener: Jadranko Kirić

Odlična odbojkašku utakmicu odigrali su odbojkaši Centrometala i Rijeke u subotu u Nedelišću. Tradicionalno neugodni gosti i ovog su se puta predstavili nedelišćanskoj publici u odličnom svijetlu. Krenuli su Riječani silno napaljeno(pobjeda im je donosila priključak vrhu ljestvice) i sredinom seta imali 3 razlike(9:12). Domaći preokreću „kuhanjem“ Gotala(16:14), a nakon toga imaju i 21:19. Završnica seta pripada gostima, koji serijom od 6:0 stižu zasluženo do startne prednosti. U drugom se domaći bude, imaju stalnu rezultatsku prednost. Servisima Kurteša domaćin „bježi“ na 4 razlike(22:18), a odmah potom kapetan Posavec donosi novi poen, nakon odličnog prijema libera Vuka. Posljednja dva poena djelo su raspoloženog Igora Demirovića i na semaforu stoji 1:1. U trećem su domaći krenuli uraganski, Gotal je odlično servirao, Palinkaš briljirao na bloku, a Čičković i Kurteš bušili u napadu. Semafor pokazuje 11:4. Izgledalo je da su gosti slomljeni. Međutim, borbeni Riječani smanjuju na 14:12 i potpuno se vraćaju u igru. Centrometalovci u završnicu ulaze s 3 razlike(19:16), ali gosti zaustavljaju na mreži Kurteša i prvi puta u setu stižu do poravnanja(21:21). Novu prednost domaćinu donosi Demirović, a potom stvari u svoje ruke preuzima kapetan Tomica Posavec i s 3 prolaza na mreži donosi svom sastavu treći set. U četvrtom obostrano dobra odbojka s puno rezultatskih preokreta. Prolazom na mreži najboljeg gostujućeg igrača Jurišića Riječani bježe na plus 3(17:20) i prednost drže sve do 19:21. Slijedi domaći odgovor. Kurteš i Posavec donose poravnanje, a potez dana je onaj Igora Demirovića, kada spomenuti igrač izvlači izgubljenu loptu s protivničke strane, a potom u sprintu stiže do mreže i sjajnim blokom zaustavlja napad suparnika. Slijede 2 „tornado“ servisa Ivana Kurteša za konačnih i zasluženih 3:1.

Preostali rezultat 8. kola: Rovinj-Karlovac 3:0.

TABLICA(poredak od 5. -8. mjesta)

1. CENTROMETAL            8             6             2             22:10     19

2. Rovinj                              8             5             3             17:13     16

3. Rijeka                              8             3             5             12:17       8

4. Karlovac                         8             2             6               9:20       5

U 9. kolu Centrometal na domaćem parketu(Aton, subota, 28. 2. 18 h) ugošćuje drugoplasirani Rovinj, gdje pobjedom gotovo sigurno osigurava 5. mjesto u ovogodišnjem prvenstvu, koja mu donosi lakšeg suparnika u doigravanju za prvaka države.

2 A LIGA-CENTAR(M)

NEOČEKIVAN PORAZ NEDELIŠĆA

DARUVAR-NEDELIŠĆE 3:1(25:20, 20:25, 25:23, 25:23)

Nedelišće: M. David, V. David, Košir, Kovačić, Stanković, I. Novak, K. Novak, Hranilović

Pomalo neočekivan poraz doživjeli su odbojkaši Nedelišća na gostovanju u Daruvaru. Nakon serije odličnih igara i rezultata dečki iz Nedelišća posustali su kod objektivno slabijeg sastava. Domaćini su boljom igrom dobili prvi set, Nedelišćani uzvratili u narednom, a u trećem, te četvrtom setu bilo je neizvjesno, ali su setovi, a time i bodovi otišli na domaću stranu.

Ostali rezultati 14. kola: Trnje-Čazma 0:3, Nepomuk-Mladost Ii 3:0, Quirin-Petrinja 3:1, Sisak II-Medicinar 0:3.

1. Čazma                           13           12           1             36:7       36

2. Medicinar                      13           11           2             34:13     31

3. Quirin                            13             8           5             29:17     25

4. NEDELIŠĆE                 14             8           6             29:23     24

5. Nepomuk                      12             7           4             24:14     22

6. Daruvar                          13             7           6             24:24     21

7. Petrinja                          14             7           7             26:29     20

8. Mladost II                      14             4           10           18:32     13

9. Trnje                            14             2           12           11:36       6

10. Sisak II                         13             0           13             3:39       0

U 15. kolu(Aton, nedjelja, 1. 3. 18 h) odbojkaši Nedelišća dočekuju drugoplasirani Medicinar.

2 A LIGA-CENTAR(Ž)

DARUVARČANKE BOLJE

ČAKOVEC-DARUVAR 0:3(16:25, 22:25, 21:25)

Čakovec: Ciglar, Bulović, Stanković, A. Novak, S. Novak, Petak, Kocijan, Pintarić. Trener: Ivan Vabec

U zaostalom susretu 12. prvenstvenog kola Čakovčanke su u 3 seta  poražene na domaćem parketu od Daruvarčanki. Loš prijem domaćih odlučio je pobjednika 1. seta. u drugom, te trećem domaće su odigrale bolje, ali gošće su bile čvršće u završnicama i zasluženo se na kraju radovale. U domaćim redovima odlična na servisu bila je mlada Hana Kocijan, ostale solidne, ali s puno oscilacija.

Ovim susretom završen je osnovni dio natjecanja po skupinama. Kaštelanke će u borbu za konačan plasman od 1. – 6. mjesta, gdje nastupaju 3 prvoplasirane ekipe iz skupina Istok, te Zapad(Don Bosco, Vrbovec, Kaštel, Petrinja, Novi Zagreb, Plavi Zmaj), dok će Čakovčanke razigravati za konačan poredak od 13.-16. mjesta s Daruvarom, te Glinom. Natjecanje kreće 6./ 7. ožujka.

III HRVATSKA LIGA-SJEVER(Ž)

POBJEDE ŠTRIGOVE I CENTROMETALA

ŠTRIGOVA-VARAŽDIN III 3:2(20:25, 22:25, 25:13, 25:21, 15:10)

Štrigova: Pufek, Posedi, Krumpič, Heric, Krklec, Horvat, Fic, Vinković, Škrobar, Srša, Žižek. Trener: Jurica Novak

Derbi kola otišao je na domaću stranu, mada su gošće nakon osvajanja startna 2 seta bile bliže uspjehu. Ipak, odbojkašice Jurice Novaka proigrale su na vrijeme, dobile naredna 3 seta i na krilima Petre Posedi i Josipe Krumpič stigle do važne pobjede.

CENTROMETAL-KAŠTEL II 3:2(25:12, 25:27, 31:29, 19:25, 15:2)

Centrometal: S. Novak, P. Novak, V. Novak, Vrhar, Cmrečnjak, T. Horvat, Baksa, Dania, Špiranec. Trener: Hrvoje Novak

Kaštel II: Hajdarović, Budiša, Magdalenić, Jerković, Ladika, R. Horvat, Frančić, M. Kamenić, Varga, Bašić. Trener: Željka Obadić

Odbojkašicama iz Nedelišća zasluženo je pripao međimurski odbojkaški derbi. U dobrom i krajnje neizvjesnom susretu, koji je ukupno trajao 120 minuta, svaka je ekipa imala svoja bolja i lošija razdoblja igre. Iako su domaće 2 puta vodile, mlade Kaštelanke su se uvijek vraćale i pale tek u ruletu 5. seta u kojem je Tina Horvat čak 12 puta uzastopno poentirala na svoj servis i zaslužila epitet igračice utakmice.

VARAŽDIN IV-ČAKOVEC II 3:2(28:26, 25:19, 20:25, 15:25, 15:7)

Čakovec II: Bulović, Podvezanec, Ljubić, Mikulan, Modlic, Rešetar, Leskovar, Pintarić, Šegović. Trener: Rajko Kolarek

I u Varaždinu pobjednik je riješen ruletom 5. seta. Prvi set otišao je na domaću stranu, mada su gošće ispustile čak 6 set lopti. Nakon bolje igre Varaždinke su došle i do drugog, ali su Čakovčanke proigrale u nastavku i boljom igrom dobile naredna 2 i stigle do poravnanja. U setu odluke smirenije su bile domaće odbojkašice i na kraju stigle do pobjede i 2 boda, a gošće  do prvog boda u nastavku prvenstva. U redovima Čakovčanki odličan nastup Saše Leskovar.

Ostali rezultati 13. kola: Ludbreg II-Vinica 0:3, Ludbreg I-Ivanec 0:3.

1. Ivanec                             12           11           1             34:3       33

2. Štrigova                          11           10           1             32:11     28

3. Varaždin III                    12             8           4             30:14     27

4. Kaštel II                         12             5           7             21:23     18

5. Ludbreg I                       11             6           5             19:19     17

6. Centrometal                   12             5           7             16:27     13

7. Čakovec II                      12             2           10           13:31       8

8. Vinica                             11             2           9             11:28       7

9. Varaždin IV                   11             2           9               8:30       5

Parovi 14. kola: Centrometal-Varaždin III, Čakovec II-Ludbreg I, Ivanec-Štrigova, Varaždin III-Ludbreg II, Vinica-Kaštel  II.