Odbojka 09.02.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:02.

CENTROMETAL-KARLOVAC 3:1(25:23, 25:16, 22:25, 25:20)

Nedelišće. Dvorana Aton. Gledatelja: 100

Suci: Vurušić i Detelj(Varaždin)

Centrometal: Palinkaš, Posavec, Kurteš, Puđa, Demirović, Čičković, Gotal, Petran, Juras, Vuk, Marciuš, Kopačević. Trener: Jadranko Kirić

Pobjedom nad Karlovcem, u posljednjem kolu osnovnog dijela natjecanja, odbojkaši Centrometala taj su dio natjecanja završili na 5. mjestu  što daje velike šanse da se taj plasman i zadrži nakon razigravanja za konačan poredak uoči doigravanja za prvaka država. Krenuli su domaćini žustro i sredinom seta stekli 5 razlike(12:7), ali su potom gosti iskoristili lošu igru na prijemu odbojkaša iz Črečana i serijom od 6:1 stigli do poravnanja. Slijedi poen za poen do 21:21, a potom domaćini preko Tomice Posavca stižu do 2 razlike(23:21). Gosti poravnavaju, domaćin vraća servis, a poen za set donosi blokom Antonio Čičković nakon odličnog servisa Demirovića. U drugom su domaći proigrali. Čičković je zaključao mrežu, a Kurteš i Posavec bušili su goste, te je set elegantno dobijen.  I, kada se je činilo da je susret riješen domaći su krenuli ležernije, što su gosti znali naplatiti. Nakon 17:20 domaćini s 3 uzastopna poena stižu do poravnanja(20:20), ali gosti su kod ključnih poena čvršći i zasluženo osvajaju set. Unatoč gubitku seta valja istaknuti odličnu rolu u napadu i na servisu Tomice Puđe. U četvrtom setu domaćini su se uozbiljili, brzo ostvarili nedostižnu prednost(20:13), te lako zaključili set u svoju korist. U domaćim redovima najbolji Kurteš, Posavec i Čičković. Slijedi borba za konačan poredak od 5. – 8. mjesta, gdje će dvostrukim bod sustavom razigravati Centrometal, Rovinj, Karlovac i Rijeka. U taj dio natjecanja prenose se međusobni bodovi iz osnovnog dijela natjecanja. Centrometal i Rovinj kreću s 13, a Karlovac i Rijeka s 5 bodova.

Ostali rezultati 16. kola: Sisak-Rovinj 3:0, Mursa-Mladost(KL) 0:3, Rijeka-Mladost(ZG) 1:3.

1. Mladost(KL)                  14           12           2             39:13     35

2. Sisak                              14           10           4             34:15     30

3. Mladost(ZG)                  14             9           5             35:23     30

4. Mursa                             14             9           5             30:23     25

5. CENTROMETAL            14             7           7             27:26     22

6. Rovinj                              14             4           10           18:34     14

7. Rijeka                              14             3           11           15:37       7

8. Karlovac                         14             2           12           11:38       5

OD PETKA DO NEDJELJE „MEVZA CUP“ U NEDELIŠĆU

Odbojkaški klub „Centrometal“ iz Črečana dobio je organizaciju „Mevza cupa“- srednjoeuropskog natjecanja u kojem sudjeluju ponajbolji klubovi iz Slovačke, Austrije, Slovenije i Hrvatske. Dvorana Aton u Nedelišću biti će od petka do nedjelje(13. – 15. veljače) u znaku odbojke. Evo i rasporeda natjecanja: petak(13. 2.) 17 h Panvita Pomgrad-Mladost, 19 h Centrometal-VT Spartak. Subota(14. 2.) 16 h Mladost-VT Spartak, 18 h Centrometal -Panvita Pomgrad. Nedjelja(15. 2. ) 14 h VT Spartak-Pamvita Pomgrad, 16 h Centrometal-Mladost. Najuspješnija momčad s ovog turnira biti će sudionik završnice-Final foura(13. i 14. 3. ), a koji su već  izborili Slovenski ACH Vollej(Ljubljana), Tirol Insbruk i Posijilnica-domaćin turnira. Dođite, ugodno se provedite i uživajte u odličnoj odbojci!

2 A LIGA-CENTAR(M)

TRNJE-NEDELIŠĆE 1:3(12:25, 22:25, 26:24, 18:25)

Nedelišće: H. Novak, I. Novak, K. Novak, M. David, V. David, Stanković, Košir, Hranilović, Kocijan. Trener: Aleksandar Kovačić

Dobrom igrom i nastupom odbojkaši Nedelišća izborili su i drugu uzastopnu pobjedu kojom su učvrstili 4. poziciju na ligaškoj ljestvici. Krenuli su naši odlučno  u ovaj susret i u startnom setu prizemljili domaćine na dvanaestici. Drugi je nešto teže osvojen, a treći su domaći iščupali na razliku. Međutim, u četvrtom su se Marko David i suigrači razmahali i domaćinima nije bilo spasa.

Ostali rezultati 12. kola: Sisak II-Daruvar 1:3, Nepomuk-Petrinja 3:0, Mladost II-Čazma 0:3, Quirin-Medicinar-odgođeno.

1. Čazma                            12           11           1             33:7       33

2. Medicinar                      10             8           2             25:10     23

3. Quirin                            10             7           3             25:10     22

4. NEDELIŠĆE                    12             7           5             25:20     21

5. Nepomuk                      10             6           4             21:14     19

6. Daruvar                          11             6           5             19:20     17

7. Petrinja                          12             6           6             22:25     17

8. Mladost II                      12             3           9             15:29     10

9. Trnje                             12             2           10           10:30       6

10. Sisak II                          11             0           11             3:33       0

U 13. kolu Nedelišće na svom parketu ugošćuje Sisak.

2 A LIGA-CENTAR(Ž)

ČAKOVEC-VRBOVEC 0:3(18:25, 19:25, 17:25)

Čakovec: Ciglar, Petak, Stanković, A, Novak, S. Novak, Bulović, Pintarić. Trener: Ivan Vabec

Unatoč porazu domaće su odbojkašice odigrale najbolju ovoligašku utakmicu na domaćem parketu i propisno namučile favorizirane gošće. U sva 3 seta domaće su opasno prijetile sve do samih završnica setova, koje su ispustile prvenstveno zbog mladosti i neiskustva svojih najmlađih igračica. U borbenom domaćem sastavu sjajan nastup Ane Stanković.

BJELOVAR-KAŠTEL-odgođeno zbog vremenskih neprilika

Ostali rezultati 13. kola: Daruvar-Don Bosco 0:3, Varaždin II-Brcko 3:0.

1. Don Bosco                     13           12           1             38:8       37

2. Vrbovec                         13           11           2             35:13     31

3. Varaždin II                     13             9           4             30:17     26

4. Kaštel                            12             7           5             26:15     23

5. Bjelovar                          12             4           8             19:26     14

6. Brcko                             13             4           9             15:32     12

7. Daruvar                          12             2           10           10:32       5

8. Čakovec                         12             1           11             5:35       2

U 14. kolu(13. /14. 2. ) Kaštelanke ugošćuju Daruvar, a Čakovčanke gostuju kod vodećeg Don Bosca.

III HRVATSKA LIGA-SJEVER(Ž)

ŠTRIGOVA-VINICA 3:0(25:12, 25:23, 25:10)

Štrigova: Pufek, Krklec, Heric, Krumpić, Posedi, Horvat, Vinković, Škvorc, Srša, Škrobar. Trener: Jurica Novak

Očekivanom i maksimalnom pobjedom nad Vinicom odbojkašice iz Štrigove najavile su  visoke ambicije i u ovom prvenstvu. Prvi i treći set učenice Jurice Novaka riješile su ekspresno, a manjih problema bilo je tek u drugom, kada su Viničanke opasno prijetile. U domaćim redovima istakle su se Marina Krklec na servisu, te Petra Posedi u napadu.

CENTROMETAL-ČAKOVEC II 3:1(21:25, 25:13, 25:11, 25:13)

Centrometal: Zorković, Horvat, Vrhar, Kirić, V. Novak, S. Novak, Cmrečnjak, Baksa. Trener: Hrvoje Novak

Čakovec II: Podvezanec, Bulović, Leskovar, Modlic, Šegović, Kekez, Rešetar, Pintarić. Trener: Rajko Kolarek

Međimurski derbi (fotografija)zasluženo je pripao Centrometalovkama. Čakovčanke su bolje krenule u susret i startni set zasluženo dobile. U nastavku su posustale, domaće su se potpuno razigrale, dobila naredna 3 seta i zasluženo se radovale. U redovima pobjednica najbolje S. Novak i Cmrečnjak, dok se kod Čakovčanki istakla Pintarić.

KAŠTEL II-IVANEC 0:3(12:25, 22:25, 10:25)

Kaštel II: Budiša, L. Kamenić, M. Kamenić, Bašić, M. Varga, Frančić, Magdalenić, Jerković, Ladika, Horvat, Košak, Mihalković. Trener: Marko Obadić

Vodeći sastav lige nastavio je pobjednički niz i u Belici. Mlade Kaštelanke loše su ušle u susret i startni set uvjerljivo izgubile. U drugom su odigrale vrlo dobro i bile vrlo blizu, a u trećem posustale, pa bodovi zasluženo odlaze u Ivanec.

Preostali rezultati 11. kola: Varaždin IV-Varaždin III 0:3, Ludbreg I-Ludbreg II 3:0.

1. Ivanec             10           9             1             28:3       27

2. Štrigova          10           9             1             26:9       26

3. Varaždin III    10           7             3             25:11     23

4. Ludbreg I          9           6             3             19:13     17

5. Kaštel II           10           5             5             16:19     14

6. Centrometal     10           3             7             10:24       8

7. Vinica               10           2             8             13:24       7

8. Čakovec II       10           2             8             10:25       7

9. Varaždin IV      9           1             8               5:25       3

Parovi 12. kola: Vinica-Centrometal, Ivanec-Varaždin IV, Čakovec II-Kaštel II, Varaždin III-Ludbreg I, Ludbreg II-Štrigova.