Odbojka 19.09.2017. 22:38. Zadnja izmjena: 19.09.2017. 22:44.

Zagrepčanke prejake za odbojkašice Kaštela iz Pribislavca

ŽOK Kaštel - OK Novi Zagreb  1:3 (20:25, 17:25, 27:25, 23:25)

Belica - dvorana OŠ, suci: Kozjak (Šenkovec), Kopačević (Črečan)

Kaštel Pribislavec: Šestan, Sabol, Budiša, Ivačić, Knezić, Posavec, Varga, Frančić, Kamenić, Varga, Bulović, Horvat (trener Obadić)

Odbojkašice Kaštela iz Pribislavca odigrale su prvu službenu utakmicu u novoj sezoni. Kao pobjednice Kupa Međimurja u protekloj sezoni našle su se među osam ekipa koje su stekle pravo nastupa u Kupu regije Centar. Protivnice su im bile igračice OK Novi Zagreb. Kaštel je kao slabije rangirana ekipa imao pravo domaćinstva. Gošće su od početka utakmice bile bolje, sredinom seta povele šest razlike i dobile prvi set 25:20. Drugi set još uvjerljivije sa 25:17. Treći set dugo je bilo poravnato. Kad su gošće povele 17:13, pa 19:15 činilo se da je utakmici kraj. No tad domaće igraju sa više rizika i to im se isplaćuje.

Prvo su izjednačile, a onda stekle i veliku prednost od 24:21. Propustile su tri set lopte, no nisu posustale i sa 27:25 izborile četvrti set. Prvu polovicu tog četvrtog seta ništa Kaštelanke nisu odigrale i Novi Zagreb je poveo 17:5. I tu su prednost držao do 24:16. A onda nevjerojatna serija Kaštelanki koje su spasile sedam uzastopnih meč lopti. Zadnju osmu nisu uspjele i završilo je 25:23 za Zagrepčanke. Kod Kaštela najviše su se istaknule najiskusnije Posavec, Obadić i Šestan.