Odbojka 23.02.2016. 09:07. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:29.

Odbojka: I., II. i III. liga

Prvoligašima Centrometala pobjeda za treće mjesto, trećeligašice sigurne protiv Vinice

1.A LIGA ZA SENIORE

Značajna pobjeda Centrometala

Centrometal - Mladost 3:1

(25:23, 25:16, 19:25, 25:23)

Nedelišće - NGC Aton, gledatelja 100, suci: Vurušić, Detelj (oboje Varaždin)

Centrometal: Čičković 10, Marciuš, Puđa, Kurteš 14, Gotal 1, Juras, Vuk, Ščerbakov 3, Palnikaš 5, Posavec, Prlić 22, Bogdanović 19 (trener Kovačić)

Sjajna i kvalitetna utakmica u Nedelišću. Isto tako i bodovno iznimno značajna za obje momčadi. Mladost je htjela zadržati prvo mjesto u konkurenciji Kaštelana, Centrometal je htio bodovno pobjeći Sisku u borbi za treće mjesto.

Centrometal je mnogo bolje krenuo u utakmicu i poveo 6:3. Na tehničkom odmoru je 12:8, no gosti se ne predaju i prvi put vode 17:16. Otad gosti drže stalnu prednost. Gosti imaju i 21:19. Potom trener Kovačić ubacuje na servis Gotala koji odlično koristi priliku i sjajnim servisima Centrometal dovodi do seta. Osokoljeni Centrometal odlično ulazi u drugi set, a na krilima sjajnog Prlića uzima i set. Kad su domaći poveli u trećem setu 10:6, činilo se da im se smješi maksimalna pobjeda, ali igrači Mladosti se time ne mire te oni dobivaju set. Nastavila je Mladost u istom tempu i četvrti set te povela 3:0., ali se tada domaći bude i odličnom igrom u svim segmentima rješavaju ga s 25:23.

Ako pogledamo cijeli susret, Centrometal je bio znatno bolji u servisu i prijemu. U direktnim servis poenima bilo je 6:1 za domaće, uz to su libero Posavec i primači Kurteš i Bogdanović u prijemu bili sjajni i omogućavali svom tehničaru razigravanje svih napadača. To je na kraju bila i prevaga u susretu. Ovom pobjedom Centrometal je na trećem mjesto pobjegao Sisku koji je poražen u Kaštelama s 3:1.

TABLICA (I. skupina = 2. dio)

1. Mladost/MK 8 7 22:10 19
2. HAOK Ml. 8 5 19:11 16
3. Centrometal 8 3 10:19 8
4. Sisak 8 1 10:21 5

• U narednom kolu Centrometal je opet domaćin. U subotu, 27. veljače dočekuju Sisak. Utakmica počinje u 17:30 sati u dvorani Aton. Utakmica sezone za Međimurce, pobjedom bi došli na prag osvajanja trećeg mjesta prije doigravanja, stoga očekuju i veliku podršku sa tribina. I na ovom je susretu, koji je igran u vrlo ranom terminu, Centrometal imao dobru potporu vjernih navijača, a protiv Siščana se očekuje da to bude još glasnije.

2. LIGA CENTAR (M)

Dobar početak i kraj

Croatia - Nedelišće 2:3

(20:25, 25:17, 25:19, 24:26, 12:15)

Zagreb - dvorana Trnsko, gledatelja 50, sudac Maganić (Zagreb)

Nedelišće Elting: Karlo i Ivan Novak, Stanković, Hranilović, Marko i Vedran David, Pergar (trener Siniša Novak)

Odbojkaši Nedelišća krenuli su na vruće gostovanje protiv jedine ekipe koja ih je uspjela pobijediti u dosadašnjem dijelu prvenstva bez četvorice igrača. Utakmica je neočekivano dobro krenula za Nedelišće koje je na početku povelo 14:2, nakon čega dolazi do buđenja Croatie. Prvi set je ipak završio u korist Nedelišća. U nastavku kao da se na terenu nalazi potpuno druga ekipa Nedelišća. Ništa im nije polazilo za rukom, promašilo se previše servisa, a zagrebački odbojkaši prolazili su na mreži kao da bloka nema. Slijedeća dva seta odlaze na stranu domaćih. U četvrtom Nedelišće dolazi do daha te se cijeli set igra poen za poen. Croatia ima i meč-loptu kod 24:23, ali kapetan Marko David koristi svoj odličan napad i blok autom izjednačuje. Potom Nedelišće dolazi do set-lopte koju odmah koristi. U petom setu Nedelišće prikazuje igru iz prvog seta: sa sredine terena Božidar Pergar donosi pobjedu Nedelišću.

8. Quirin 1 8 -7   7:25 3

• U sljedećem kolu Nedelišće je slobodno, a potom opet idu na gostovanje kod druge momčadi zagrebačke Mladosti.

3. LIGA-SJEVER (Ž)

Nova 3 boda

Vinica - Centrometal 1:3

(27:25, 18:25, 21:25, 13:25)

Vinica - dvorana OŠ, gledatelja 30, sudac Kešina (Varaždin)

Centrometal: Wrana, Treska, Cmrečnjak, Baksa, Sasa, Patricija i Brigita Novak, Lea i Tina Horvat, Špiranec, Vrhar (trener Hrvoje Novak)

Prvi set uz puno sreće domaće igračice dobivaju sa 27:25, no ostatak susreta Centrometalovke su mnogo bolje i bez većih problema ostvaruju pobjedu za nova tri boda. Sve igračice međimurske ekipe su dobile priliku zaigrati. Posebno se istaknula tehničarka Patricija Novak koja je odlično razigrala suigračice i uz to odlicno servirala.

(25:16, 25:17, 21:25, 20:25, 16:14)

Čakovec - dvorana ETŠ, gledatelja 10, sudac Darko Novak (Čakovec)

Veterani: Hrvoje Novak, Ivan Novak, Stanković, Juras, David, Marciuš (trener Siniša Novak)

Odbojkaši Totovca su vrlo motivirano ušli u utakmicu protiv mlade ekipe Centrometala i vrlo brzo poveli sa 2:0 u setovima. Nakon toga se bude odbojkaši Centrometala i osvajaju slijedeća dva seta. U petom setu igra se poen za poen uz stalnu prednost Centrometala do 11:10. U neizvjesnoj završnici, gdje je bilo i prigovora na neke odluke suca, utakmica odlazi na stranu Totovca sa 16:14. Ovime je ekipa Totovca osvojila važne bodove koji će im vjerojatno biti dovoljni za ulazak u doigravanje.