Sport 18.03.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

DARUVAR - CENTROMETAL 1:3
(30:28, 19:25, 22:25, 22:25)
Daruvar - dvorana Tehničke škole. Gledatela: 100. Suci: Rakin i Bardić (Osijek).
Centrometal: Palinkaš, Grubišić, David, Vabec, D. Posavec, Todorović, T. Posavec, M. Posavec, Puđa, Krečak, Harambašić, Makarov. Trener: Josip Treska
Vrlo dobrom i borbenom igrom odbojkaši Centrometala došli su do zlata vrijednih gostujućih bodova u Daruvaru i kolo prije kraja natjecanja gotovo zacementirali doigravanje za prvaka. Prvi set dobili su domaći, nakon čak 30 minuta neizvjesnosti. Sastav iz Črečana uzvratio je u drugom i sve je na početku. U sljedeća dva seta Centrometal je bio dominantan i na krilima raspoloženih Spasoja Todorovića i kapetana Tomice Posavca došao do bodova koji vode u doigravanje.
Ostali rezultati 17. kola: Mursa - Varaždin 0:3, Šibenik - Mladost (KL) 0:3, G. Vežica - Sisak 0:3, Rijeka - Karlovac 3:0.

10. Vežica 17 1 16 6:50 3
► U posljednjem, 18. kolu liga dijela natjecanja, odbojkaši Centrometala u dvorani Atona u Nedelišću dočekuju posljednjeplasiranu Gornju Vežicu (subota, 20.3., 19 h). Vrlo važna utakmica za domaće odbojkaše, koji pobjedom osiguravaju doigravanje za prvaka Hrvatske. Pozivaju se gledatelji da dođu na ovu utakmicu, jer pobjedom domaćini potvrđuju vrlo uspješnu domaću sezonu i u 1. kolu doigravanja ugošćuju višegodišnje državne prvake zagrebačku Mladost, ekipu koja je izborila final four Inter lige i polufinale CEV kupa Europe!
R. Kolarek

KAŠTEL - DON BOSCO 3:1
(26:24, 26:28, 25:22, 25:14)
Kaštel: Šestan, Lepen, Vincek, Goščiej, M. Ivačić, A. Novak, L. Novak, Prprović, Toplek, Sabol, Obadić, D. Ivačić. Trener: Marko Obadić
U najneizvjesnijoj i najkvalitetnijoj utakmici 2. dijela prvenstva, u zaostaloj utakmici 20. kola, Kaštelanke su nakon velike borbe nadjačale vrlo neugodan zagrebački sastav i zadržale čelno mjesto na ljestvici. Kao što se i očekivalo, bila je to vrlo neizvjesna utakmica. Gošće su krenule sa 1:7, ali su borbene Kaštelanke sve preokrenule na 16:12. Imale su domaće i 22:19, ali su gošće serijom od 5:0 stigle do 22:24. U tim trenucima trener Obadić ubacuje iskusnu Lepen i pogađa. Lepen vraća servis i potom 3 puta uzastopno poentira na svoj servis (uz pomoć odlične Goščiej) i domaće dolaze do 1:0. U drugom puno preokreta i rezultatske neizvjesnosti. Zagrepčanke u finišu imaju 20:23, domaće poravnavaju, ali gošće koriste svoju treću set loptu i na semaforu stoji 1:1. Potpuna neizvjesnost i u trećem. Domaće vode do 2. tehničkog odmora, ali gošće u završnici odlaze na 20:22. Domaće rade promjenu i s 4 uzastopna servis poena dolaze do nove prednosti. Odlično otvaranje imale su Kaštelanke u četvrtom (14:8), ali su potom borbene gošće serijom od 6:0 stigle do poravnanja (14:14). Domaći trener u tim trenucima u igru ponovo uvodi Mateju Goščiej i ponovo pogađa. Goščiej prolazi u napadu, a potom domaće na njen servis (uz sjajan napadački udio Mateje Ivačić) idu do kraja. Sjajna završnica Kaštelanki, koje su ovom pobjedom sasvim blizu konačnog naslova.
AZENA II - KAŠTEL 2:3
(26:24, 16:25, 25:21, 21:25, 10:15)
Kaštel: Šestan, Lepen, Vincek, M. Ivačić, D. Ivačić, Petran, Obadić, A. Novak, L. Novak, Sabol, Toplek, Prprović. Trener: Marko Obadić
Vrlo važna pobjeda lidera prvenstva u srazu s igrački bitno ojačanim domaćim odbojkašicama. Prvi set tijesno su dobile Azenašice, ali su Kaštelanke u drugom pokazale svoju snagu. Treći set dobijaju domaće, ali gošće u četvrtom uzvraćaju. U petom, odlučujućem setu, djevojke Marka Obadića igraju bez većih oscilacija i na koncu se zasluženo raduju, što im donosi zlata vrijedne bodove. Pobjeda je tim vrijednija, jer su Kaštelanke bile lišene usluga standardne Mateje Goščiej.
Ostali rezultati 21. kola: Don Bosco - Gorica 3:2, Sisak - Karlovac 3:1, Olimpik - Vrbovec 3:1, Plavi Zmaj - Multibibus 3:0, Bjelovar - Orao 3:0.
13. Orao 19 0 19 4:57 2
• U 21. kolu Kaštelanke gostuju u Velikoj Gorici, kod domeće Gorice.

2. A LIGA-CENTAR (M)
Dravski derbi
ŽEREK - TOTOVEC 3:0
(25:19, 25:20, 25:20)
Totovec: Đurđek, Rešetar, Kovačić, Krklec, J. Kozar, S. Kozar, J. Pergar, D. Pergar, Novak
Dravski derbi zasluženo je pripao domaćim odbojkašima, koji su pokazali više od gostiju iz Totovca i pobjedom u 85 minuta igre došli do vrlo važnih bodova. Odbojkaši iz Totovca odigrali su u svom stilu tek u 2. setu, u kojem su imali i 5 razlike, ali nisu izdržali.
Ostali rezultati 15. kola: Petrinja - Croatia 1:3, Ogulin - 4 Rijeke 3:1, Čazma - Gorica 3:1, Medicinar -Varaždin II 3:0.
10. Varaždin 13 3 10 17:33 9
• U 16. kolu odbojkaši Totovca u dvorani VUŠ-a u Čakovcu (subota, 20.3., 17 h) ugošćuju vodeći Medicinar.

2. B LIGA-CENTAR (M)
Pekleničani nisu izdržali
TOPLICE - PLAVI 3:0
(25:19, 25:14, 25:19)
Plavi: Mavrič, Bilas, Časar, Škvorc, Hranilović, G. Novak, Premužić
Derbi kola i čitavog prvenstva zasluženo je pripao domaćim odbojkašima, koji su ovom pobjedom vrlo blizu konačnog naslova. Pekleničani su odlično odigrali u 1. setu, u kojem su bili vrlo blizu. Domaći su uz veliku podršku svojih vjernih navijača lako došli do drugog seta, mada su gosti do sredine seta bili u igri. U trećem su, unatoč odličnom otporu Plavih, stigli do seta i vrlo vjerojatno naslova prvaka lige.
Ostali rezultati: Nedelišće - Zagreb II 3:0 bb, Poljoopskrba - Daruvar II 3:0.
1. Toplice 16 11 5 37:23 34
2. Plavi 16 9 7 34:24 29
3. Nedelišće 16 10 6 36:28 28
4. Daruvar 16 6 10 23:34 15
5. Poljoop. 15 5 10 22:28 14
6. Zagreb 15 5 10 17:32 8
• U 17. kolu Plavi gostuju u Zagrebu, kod Zagreba II, a Nedelišće odlazi u goste Daruvaru II.
Pripremio Rajko Kolarek

Nedelišćanke županijske prvakinje

Osnovna škola Nedelišće bila je domaćin i odličan organizator završnice ovogodišnjeg natjecanja međimurskih osnovnih škola u odbojci za djevojke 7./8. razreda. Na finalni turnir plasirali su se pobjednici izlučnog dijela natjecanja (Kuršanec, Mursko Središće, II. OŠ Čakovec i domaćin Nedelišće). Nakon zanimljivih i kvalitetnih utakmica najviše su pokazale učenice iz OŠ Nedelišće, koje su u polufinalu bile bolje od vršnjakinja iz Kuršanca, a u finalu od odbojkašica iz čakovečke II. osnovne škole. Treće mjesto pripalo je odbojkašicama iz OŠ Kuršanec, koje su u 3 seta nadigrale vršnjakinje iz Murskog Središća. Tri prvoplasirana sastava primila su pehar i medalje. Županijske prvakinje, odbojkašice OŠ Nedelišće, predstavljati će našu Županiju na regionalnom natjecanju osnovnih škola (kao i mladići iz iste škole), koje će se 23. ožujka održati u Dvorani Aton u Nedelišću.
Za pobjednički sastav Nedelišća (voditelj Rajko Kolarek) nastupile su: Alena Hrušoci, Tea Krnjak, Iva Novak, Mirna Baksa, Jelena Srša, Indira Marciuš, Lidia Kraljić, Anđelina Kraljić, Dijana Pintarić, Ema Topolnjak, Antonija Hajdinjak i Fara Filipan. Rezultati: polufinale: II. OŠ - M. Središće 2:0, Nedelišće - Kuršanec 2:0; za 3. mjesto: Kuršanec - M. Središće 2:1; finale: Nedelišće - II. OŠ Čakovec 2:0. Sve finalne susrete autoritativno i kvalitetno odsudio je Spasoje Todorović, prvotimac prvoligaša Centrometala.