Ostalo 15.05.2019. 08:45. Zadnja izmjena: 15.05.2019. 08:52.

Šah

1. JUNIORSKA LIGA: Juniori Slobode i Stridona vrlo dobri

U Svetom Filipu i Jakovu odigrana je 1. Juniorska liga za 2019. godinu. Kao i prošle godine na natjecanju su sudjelovala dva naša predstavnika: Sloboda iz Mihovljana i Stridon iz Štrigove. Obje ekipe su priželjkivale ponavljanje prošlogodišnjih odličnih rezultata, međutim smjena generacije je ostavila traga na rezultatima. Sloboda je krenula u turnir remijem protiv Zagreba, ali prva pobjeda je tek došla u sedmom kolu. Nakon toga su odigrali puno bolje i na kraju osvojili 5. mjesto s 13 meč bodova. Za Slobodu su igrali: Bruno Makovec, Matija Zadravec, Juraj Toplak, David Karlovčec, Gregor Hederić i Jakov Štampar.

Stridon je imao obrnutu situaciju. Oni su u prvih šest kola ostvarili četiri pobjede, ali su u drugom dijelu turnira posustali i na kraju pali na 8. mjesto. Da su uspjeli zadržati kvalitetu igre iz prvog dijela turnira mogli su se nadati puno boljem plasmanu. Za Stridon su igrali: Stjepan Dabić, Benjamin Kanižaj, Fran Šoš i Ivor Colev. Prvo mjesto osvojili su šahisti riječkog Juniora ispred gradskih rivala Liburnije, a treće mjesto osvojila je Sveta Nedjelja.

Izvor: Ivan Novak