Ostalo 18.05.2017. 07:36. Zadnja izmjena: 18.05.2017. 07:36.

Streličarstvo

17 medalja kluba Katarina Zrinski na međunarodnom streličarskom turniru

U Čakovcu je održan tradicionalni međunarodni streličarski turnir “Veliki pehar Nikole Zrinskog”. Nastupilo je 19 klubova iz Slovenije i Hrvatske s oko stotinu natjecatelja. Iz streličarskog kluba domaćina “Katarina Zrinski” Čakovec nastupilo je dvadeset streličara koji su osvojili 17 medalja. U stilu golog luka, kategorije djevojčica do 12 godina, Mila Kuvač osvojila je zlatnu medalju. U stilu složenog luka, kategorije dječaka do 14 godina, Štefan Granatir je odlično pucao i osvojio zlatnu medalju. U stilu standardnog luka među dječacima do 12 godina Vid Muškinja osvojio je zlatnu medalju, dok je Teo Štrukelj osvojio srebrnu medalju. U kategoriji dječaka do 14 godina dobro je pucao Nikola Brezovec i osvojio zlatnu medalju. U kategoriji kadeta Fran Kovačić osvojio je zlatnu medalju, dok je Jan Miljan osvojio srebro. Među veteranima Stijepan Oehler osvojio je srebrnu medalju.

U stilu olimpijskog luka među dječacima do 12 godina Matija Talaš je osvojio srebrnu medalju, Leon Kolarić osvaja brončanu medalju, dok je Mihael Trupković zauzeo četvrto mjesto. Među seniorima Karlo Cilar osvojio je srebrnu medalju, Mihael Štebih osvojio je brončanu medalju, Mladen Kodba zauzeo je četvrto mjesto, Tihomir Miljan zauzeo je peto mjesto, a Valentino Novak zauzima sedmo mjesto. Među veteranima Božidar Vurušić osvojio je srebrnu medalju. U stilu dugi luk, kategorije dječaka do 14 godina Karlo Flajšer osvojio je zlatnu medalju. Među kadetima Ian Paska osvojio je zlatnu, a Matej Žerjav srebrnu medalju. Na kraju turnira seniorska ekipa “Katarina Zrinski” Čakovec osvojila je Veliki pehar Nikole Zrinskog dok je ekipa dječaka do 14 godina “Grebengradski streličari” iz Novog Marofa osvojila Mali pehar Nikole Zrinskog.