Ostalo 23.11.2019. 11:26. Zadnja izmjena: 23.11.2019. 11:26.

Prvenstvo Hrvatske

Badminton: Luka Črep i Ivan Grubić najbolji u paru i brončani pojedinačno

U Zagrebu je u organizaciji Badminton kluba “Medvedgrad 1998 “ održano Prvenstvo Hrvatske 2019 za mlađe kadete u-13 i mlađe juniore u-17.

Nastupilo je 30 mlađih kadeta iz sedam klubova  i 20 mlađih juniora  iz šest  klubova, a među njima i  ekipa Badminton kluba Međimurje pod vodstvom glavne trenerice Emilije Talan i trenera  Tomislava Grubića.Vrhovni sudac  bio je Filip Mikolaj iz Čakovca.

MLAĐI KADETI

U konkurenciji mlađih kadeta u-13 naslov osvojio je Patrik Karamatić  (DU).

Poredak naših igrača: Vito Peti  ispao u  ¼, Vito Blažić i Matija Đeri ispali u  1/8.

U konkurenciji mlađih kadetkinja u-13 naslov je osvojila Ana Pranić (MZ).

Poredak naših igračica: Vanja Novak  i Nela Novak ispale u  ¼ i Klara Hajdarović  ispala u 1/8.

U konkurenciji parova mlađih kadeta u-13 naslov prvaka osvojio je par Patrik Karamatić/Davor Makivić ( DU ) pobjedivši u finalu našeg Vitu Petija i Lovru Matovinu iz Koprivnice sa 2:1 ( 21:13,14:21,21:16 ). Poredak ostalih naših:  Matija Đeri / Vito Blažić  ispali u ¼.

U konkurenciji parova mlađih kadetkinja u13  naslov su osvojile par Petra Podvalej / Kora Špehar (ZM) pobijedivši u finalu naš par sestre Vanju i Nelu Novak sa 2:0 ( 21:11,21:15 ).

Naša Klara Hajdarović u paru sa Dubrovčankom Romeom Milković ispala je u ¼.

U konkurenciji mješovitih parova mlađih kadeta u13 naslov prvaka osvojio je par Vito Radovanović /Ana Pranić (MZ).Naš par Vito Peti / Vanja Novak izborio je brončanu medalju.

Poredak ostalih naših: Matija Đeri /Nela Novak i Vito Blažić / Klara Hajdarović  ispali u 1/4.

MLAĐI JUNIORI

U konkurenciji mlađih juniora u17 naslov  prvaka osvojio je  Ivan Gotesmana ( ZM ) Brončane medalje osvojili su naši igrači  Luka Črep  (MČ ) i Ivan Grubić ( MČ ).

Poredak ostalih naših igrača: Josip Đeri 1/8.

U konkurenciji mlađih juniorki U17 naslov  je osvojila  Luna Šaban ( MZ ).

U konkurenciji parova mlađih juniora u17  naslov prvaka i zlatnu medalju  osvojili su naš par Ivan Grubić / Luka Črep    pobijedivši u finalu  par Filip Antunović / Mihael Jurenić ( VG) sa 2:1 ( 15:21, 21:12, 21:16 ). Tako je naš Luka Črep jedini obranio prošlogodišnju titulu  naslova prvaka .Drugi naš par braća Josip i Matija Đeri ispali u ¼.

Poredak naših parova: Ivan Grubić/Nika Matovina (KC) i Luka Črep /Anja Matovina (KC) ispali u ¼ i Josip Đeri/Nela Novak i Vito Peti/Vanja Novak ispali u 1/8.

Badminton klub Međimurje u dosadašnjem je tijeku državnog prvenstva tako osvojio ukupno 24 medalje.

Izvor: Tomislav Grubić