Ostalo 12.04.2017. 22:46. Zadnja izmjena: 13.04.2017. 07:32.

14. festival plivanja

Devet medalja mladih plivača u Zagrebu

U Zagrebu, u organizaciji Plivačkog kluba „Dubrava“ održano je 14. plivačko mini GP natjecanje –„Festival plivanja“, nastupilo je 452 natjecatelja iz 24 hrvatska i 1 švedskog kluba, a među njima i 16 mladih plivačica i plivača  /10 plivačica i 6 plivača/ Čakovečkog plivačkog kluba pod vodstvom trenera Gorana Kolarića i Leonarda Novaka. Na rasporedu u 50 metarskom bazenu bilo je ukupno 11 pojedinačnih disciplina u kategorijama mladih kadeta i kadeta, najbolja 3 u svakoj disciplini i kategoriji nagrađena su prigodnim medaljama, a najuspješniji natjecatelj iz svake kategorije, dobiven temeljem zbroja HPS bodova iz 4 discipline primio je pehar.

Najuspješnije među plivačima ČPK-a i osvajačice medalja bile su Hannah Ereiz koja je zauzela prvo mjesto u sve 4 isplivane discipline te je uz 4 zlatne medalje osvojila i 1.mjesto u ukupnom poretku u svojoj kategoriji, Ema Medved koja je također osvojila 4 medalje /3 zlatne i 1 brončanu/ i Gloria Požgaj koja je osvojila 1 srebrnu medalju. Uz njih su za ČPK nastupali i: Adam Šinjori, Filip Cvjetičanin, Vita Pintarić, Sven Furdi, Borna Bičak, Matija Tropša, Gašpar Bodulica, Dora i Marta Horvat, Vida Kolarić, Lucija Trupković, Meri Furdi i Sara Puklavec.

Osvajačice medalja: HANNAH EREIZ: 1. mjesta u disciplinama 100 i 200 metara leđno, 200 i 400 metara mješovito – 1. mjesto u ukupnom poretku u kategoriji B (2005. godište), EMA MEDVED: 1.mjesta u disciplinama 100, 400 i 800 metara slobodno i  3.mjesto u disciplini 200 metara mješovito, GLORIA POŽGAJ: 2.mjesto u disciplini 800 metara slobodno.