Ostalo 01.12.2017. 12:34. Zadnja izmjena: 01.12.2017. 12:40.

Šah

Ekipno brzopotezno prvenstvo Hrvatske

Hrvatski šahovski savez organizirao je Ekipno brzopotezno prvenstvo Hrvatske za 2017. godinu. Natjecanje je okupilo 31 ekipu iz svih krajeva Hrvatske. Igralo se 13 kola, a osim nagrada za prva tri mjesta posebno su bile nagrađene najbolje momčadi za svaku pojedinu ligu. Nakon 13 kola prvo mjesto uvjerljivo je osvojila ekipa ŠK Rijeka sa 24 boda. Drugo mjesto osvojila je ekipa ŠK Mornar iz Splita sa 20 bodova, a treće mjesto mlada ekipa ŠK Konaki iz Novog Virja sa 16 bodova.

Kolika je bila borba za treće mjesto pokazuje podatak da je čak 6 ekipa imalo 16 bodova, ali Konaki su imali najbolji dodatni kriterij. Od naših predstavnika na turniru su sudjelovali ŠK Stridon i ŠD Međimurje. Stridon je osvojio 6. mjesto sa 16 bodova dok je Međimurje sa 12 osvojenih bodova osvojilo 20. Mjesto.

Izvor: Ivan Novak