Ostalo 03.02.2016. 11:21. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:29.

1.A liga, 2. liga Centar (Ž) i 3.liga - Sjever (M)

Pobjedom u Velikoj Gorici odbojkaši Centrometala, kolo prije kraja prve faze, osigurali su treću poziciju

1. A  LIGA

Pobjeda za 3. mjesto

GORICA - CENTROMETAL  2:3 (14:25, 25:23, 25:23, 22:25, 14:16)

Velika Gorica - gradska sportska dvorana, gledatelja oko 100, suci: Bingula, Perić (Zg)

CENTROMETAL: Čičković, Juras, Kurteš, Gotal, Vuk, Ščerbakov, Palinkaš, Posavec, Stanković, Prlić, Bogdanović, Prprović (trener Kovačić)

Pobjedom u Velikoj Gorici odbojkaši Centrometala kolo prije kraja prve faze osigurali su treću poziciju. Već na početku je stečena značajna prednost i dobiven je set. U drugom setu Gorica se odvaja na 23:20 te ju zadržava do konačnih 25:23. U trećem Gorica nastavlja s dobrom igrom te vode 9:6. Centrometal preokreće i u završnicu ulazi s prednošću od 21:16. No iznimno loše odigravaju završnicu i domaći opet uzimaju set. U napetoj završnici četvrtog seta Centrometal ga dobiva s 25:22. U tie-breaku opet zanimljivo, Centrometal na promjeni vodi 8:7. Tada se dodatno odvaja servisima i obranama Ščerbakova, no Gorica opet stiže. Na samom kraju utakmice rezultat je poravnan na 13:13, tada griješi Prlić i Gorica ima meč loptu koju ne koristi. Nakon toga Kurteš napadom dovodi Centrometal u prednost, a zatim blokom donosi i pobjedu.

8. Šibenik           13      3       10          12:32      10

U zadnjem kolu prve faze Centrometal u subotu 6. veljače dočekuje Rovinj. Utakmica se igra u dvorani Aton u Nedelišću s početkom u 17 sati.  U drugoj fazi natjecanja koja kreće 13. veljače Centrometal će igrati za poredak od 1. do 4. mjesta prije doigravanja za prvaka. Protivnici će mu biti Mladost Marina Kaštela, zagrebačka Mladost i Sisak. Igra se dvokružnim bod sustavom. Ostale momčadi će igrati za poredak od 5. do 8. mjesta, od 9. do 12. mjesta i od 13. do 15. mjesta. Nakon toga najboljih osam ulazi u doigravanje za prvaka.

2. LIGA-CENTAR (Ž)

Sjajne Kaštelanke

VRBOVEC - KAŠTEL  0:3 (15:25, 20:25, 12:25)

Vrbovec - dvorana SŠ, gledatelja 30, suci: Bibić, Bjelanović (Zg)

Kaštel: Breban, Frančić, Horvat, D. Ivačić, M. Ivačić, Knezić, Obadić, Sabol, Varga i Vnuk

U prvom kolu nastavka prvenstva odbojkašice Kaštela uvjerljivo su slavile u Vrbovcu i osvojile nova tri boda. Pribislavčanke su bile koncentrirane cijeli susret i stalno dominirale. Domaće igračice nisu nikako mogle zaustaviti Međimurke koje su bile ubojite u napadu, osobito kroz sredinu gdje je prolaznost bila stopostotna. Ovom pobjedom Kaštel je zasjeo na prvo mjesto prvenstvene tablice. Drugi međimurski predstavnik Čakovec poražen je kod kuće od druge ekipe Varaždin Volleya sa 3:1.

Derbi CM-u

TOTOVEC - CM VETERANI  1:3 (21:25, 25:12, 24:26, 13:25)

Čakovec - dvorana ETŠ-a, gledatelja 10, sudac Orlando Kozjak (Šenkovec)

Totovec: Josip Kozar, Stjepan Kozar, Đurđek, Pergar, Trstenjak, Krizman, Železnjak

CM Veterani: Josip Treska, Tihomir Treska, Neven Kirić, Jadranko Kirić, Zdenko Kirić, Rešetar, Juras, Horvat, Krklec

Uobičajeni derbi ove dvije momčadi. Prvi set ekipe su bile potpuno poravnate do same završnice, no bolje su je odigrali Centrometalovci. Drugi set čudno postavljena postava Centrometala omogućila je lagano poravnanje na 1:1. Treći set opet neizvjestan. Imali su Totovčani set loptu, no Pergar je odsmečirao u mrežu. Nakon što su izgubili taj set, u četvrtom su Totovčani potpuno posustali. Ovo je bila četvrta uzastopna pobjeda črečanske momčadi čime su se probili na prvo mjesto na tablici obzirom da Žerek ima čak tri susreta manje.

POLJANEC - CENTROMETAL II  1:3 (27:25, 13.25, 21:25, 23:25)

Ludbreg - gradska sportska dvorana, gledatelja 30, sudac Kešina (Varaždin)

CM II: Stanković, Juras, Marciuš, Ivan Novak, Hrvoje Novak, Luka Krega, Mihael Kregar, David (trener Siniša Novak)

Mladi odbojaški Centrometala ostvarili su nova 3 boda na teškom gostovanju u Ludbregu. Nakon nesretno izgubljenog prvog seta su se sabrali i odigrali kako znaju. Drugi set su bili potpuno dominantni. Zadnja dva seta bila su neizvjesnija, no u ključnim trenucima Međimurci su bili bolji. Najbolji u redovima pobjednika bio je Vanja Marciuš.

1. CM Vet.         9           6          3         22:16       19

2. Žerek            6           6          0          18:3         18

3. CM II            9           6          3           22:15       18

4. Plavi             8           4          4           15:15       11

5. Totovec        8           3          5           15:18        9

6. Poljanec       7           2          5           8:16          6

7. Vž Volley      7           0          7           4:21        -1

Izvor: Jadranko Kirić