Ostalo 10.02.2016. 11:41. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:29.

Završeno natjecanje Županijske lige 2015./2016

Gađanje serijskom zračnom puškom za sve kategorije i standardnim zračnim oružjem

Sedmim kolom koje je održano u subotu završeno je natjecanje Županijske lige 2015./2016. u gađanju serijskom zračnom puškom za sve kategorije i standardnim zračnim oružjem.

Prvo mjesto u disciplini zračna puška za kadetkinje osvojila je Klara Živko

U pojedinačnoj konkurenciji zračnom puškom za kadetkinje prvo mjesto u ovom kolu osvojila je Klara Živko (Zelenbor) s 181 krugova. Drugo mjesto osvojila je Ana Varga (Omladinac) s 175 krugova, a treće mjesto Nina Markulin (6.travnja) s postignutim 171 krugom. Nakon posljednjeg kola prvo mjesto osvojila je Klara Živko s prosjekom od 173,0 krugova, drugo mjesto osvojila je Ana Varga s prosjekom od 172,0 krugova, treće mjesto Nina Markulin s 168,6 krugova, a četvrto mjesto Anamarija Turk (Zelenbor) s prosjekom od 160,6 krugova.

U kategoriji kadeta serijskom zračnom puškom u ovom kolu postignuti su ovi rezultati: 1.Zelenbor 522 kruga, 2.Čakovec 520 krugova i 3. 6.travnja s 466 krugova. Pojedinačno prvo mjesto osvojio je Karlo Pajnogač (Zelenbor) s 185 krugova. Drugo mjesto osvojio je Lovro Novak (Čakovec) s 184 kruga, a treće mjesto David Kanižaj član istog kluba s 168 krugova. Nakon posljednjeg kola konačni redoslijed na tablici je sljedeći. 1.Čakovec 24 boda, 2.Zelenbor 24 boda, 3. 6.travnja 14 bodova i 4.Omladinac s osvojenih 2 boda. U pojedinačnoj konkurenciji kadeta nakon posljednjeg kola prvo mjesto osvojio je Karlo Pajnogač s prosjekom od 183,0 krugova. Drugo mjesto osvojio je Lovro Novak s prosjekom od 179,6 krugova, a treće mjesto Jan Novak(Čakovec) s prosjekom od 173,0 krugova.

U kategoriji seniorki prvo mjesto osvojila je ekipa Selnice s 660 krugova ispred ekipe Strahonionca s postignutih 617 krugova. Pojedinačno prvo mjesto osvojila je Marija Horvat (Selnica) s 290 krugova ispred klupske kolegice Marine Šoštarić s postignutim 251 krugom i Anite Jagec (Strahoninec) s 236 krugova. Nakon posljednjeg kola ekipa Selnice osvojila je prvo mjesto s osvojenih 11 bodova ispred Strahoninca s osvojenih 9 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji nakon posljednjeg kola prvo mjesto osvojila je Marija Horvat s prosjekom od 292,2 kruga. Drugo mjesto osvojila je Anita Jagec s prosjekom od 242,8 krugova, a treće mjesto Marija Bujanić (Selnica) s prosjekom od 219,8 krugova.

U kategoriji seniora serijskom zračnom puškom u ovom kolu postignuti su sljedeći rezultati: 1.Čakovec 1016 krugova, 2.Mihovil 976 krugova, 3.Strahoninec 852 kruga i 4.Selnica 846 krugova. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Nenad Nemec (Čakovec) s 362 kruga. Drugo mjesto osvojio je Antun Ladić (Mihovil) s 360  krugova, a treće mjesto Zlatko Kramar (Čakovec) s 343 kruga. Nakon posljednjeg kola konačni redoslijed na tablici je sljedeći: 1.Čakovec 28 bodova, 2.Mihovil 21 bod, 3.Strahoninec 13 bodova i 4. Selnica s osvojenih 8 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji nakon posljednjeg kola prvo mjesto osvojio je Damir Nemec (Čakovec) s prosjekom od 354,2 kruga. Drugo mjesto osvojio je Antun Ladić s prosjekom od 351,0 krugova, a treće mjesto Zlatko Kramar s prosjekom od 344,2 kruga.
U kategoriji veterana serijskom zračnom puškom u ovom kolu prvo mjesto osvojio je Zlatko Kramar (Čakovec) s 182 kruga. Drugo mjesto osvojio je Željko Bedić (Omladinac) s 172 kruga, a treće mjesto Mirko Košir (Mihovil) s 170 krugova. Nakon posljednjeg kola u pojedinačnoj konkurenciji veterana prvo mjesto osvojio je Zlatko Kramar s prosjekom od 180,4 kruga. Drugo mjesto osvojio je Željo Bedić s prosjekom od 176,8 krugova, a treće mjesto Mirko Košir s prosjekom od 170,6 krugova.

Disciplina zračna puška standard za juniore, seniorke i seniore

U disciplini zračna puška standard za juniore prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Filip Zadravec (Zelenbor) s novim županijskim rekordom za juniore od 612,2 kruga. Drugo mjesto osvojio je Filip Rašperger s 601,5 krugova, a treće mjesto Marko Kolac (Sloboda) s 589,3 kruga. Nakon posljednjeg kola prvo mjesto u pojedinačnoj konkurenciji juniora osvojio je Filip Zadravec s prosjekom od 607,4 kruga. Drugo mjesto osvojio je Filip Rašperger s prosjekom od 596,2 kruga, a treće mjesto Marcel Dvorščak (Čakovec) s 587,2 kruga.
U disciplini zračna puška standard za seniorke prvo mjesto u ovom kolu osvojila je Daria Borko (Zelenbor) s 402,3 kruga ispred klupskih kolegica Vitomire Turk s postignutih 393,7 krugova i Lare Kralj s 385,9 krugova. Nakon posljednjeg kola prvo mjesto u pojedinačnoj konkurenciji seniorki osvojila je Daria Borko s prosjekom od 400,0 krugova ispred klupskih kolegica Vitomire Turk s prosjekom od 393,5 krugova, Lare Vrančić s prosjekom do 390,6 krugova i Lare Kralj s prosjekom od 375,4 kruga.

U disciplini zračna puška standard za seniore u ovom kolu postignuti su sljedeći rezultati: 1.Zelenbor  1820,8 krugova, 2.Sloboda 1771,5 krugova, 3.Čakovec  1750,1 krugova i 4.Omladinac s 1662,2 kruga. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Karlo Vrančić (Zelenbor) s 608,3 kruga. Drugo mjesto osvojio je Miroslav Turk član istog kluba s 605,8 krugova, a treće mjesto Hrvoje Marčec (Sloboda) s 604,7 krugova. Nakon posljednjeg kola konačni redoslijed na tablici je sljedeći: 1.Zelenbor 27 bodova, 2.Sloboda 18 bodova, 3.Čakovec 18 bodova i 4. Omladinac s osvojenih 7 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji seniora nakon posljednjeg kola prvo mjesto osvojio je Karlo Vrančić s prosjekom od 612,9 krugova. Drugo mjesto osvojio je Miroslav Turk s prosjekom od 603,9 krugova, a treće mjesto Nenad Nemec (Čakovec) s prosjekom od 603,6 krugova.

U disciplini zračni pištolj standard za seniore u ovom kolu postignuti su sljedeći rezultati: 1.Alzas 1687 krugova, 2.Sloboda 1660 krugova i 3.Mihovil s 1620 krugova. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Saša Kralj (Alzas) s 570 krugova. Drugo mjesto osvojio je Hrvoje Marčec (Sloboda) s 567 krugova, a treće mjesto Ivica Takač (Alzas) s 564 kruga. Nakon posljednjeg kola konačni redosljed na tablici je sljedeći: 1.Alzas 21 bod, 2.Mihovil 12 bodova i 3. Sloboda s osvojenih 9 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji nakon posljednjeg kola prvo mjesto osvojio je Saša Kralj s prosjekom od 569,2 kruga ispred klupskog kolege Božidara Kolarić s prosjekom od 563,6 krugova, a treće mjesto osvojio je Hrvoje Marčec (Sloboda) s prosejkoom od 561,4 krugova.

Po završetku natjecanja u pojedinoj kategoriji najboljim ekipama i pojedincima nagrade je uručio predsjednik saveza Miroslav Turk.