Ostalo 17.07.2019. 12:22. Zadnja izmjena: 17.07.2019. 12:22.

Karate

Globusovci briljirali u jakoj međunarodnoj konkurenciji

SVJETSKI KUP, SVJETSKA LIGA MLADIH

U Umagu je nedavno održano natjecanje Svjetskog kupa i Svjetske lige mladih na kojem je nastupilo više od 3200 natjecatelja iz 80 država svijeta, a za reprezentaciju Hrvatske nastupili su i članovi Karate kluba Globus Čakovec-Mala Subotica. Izvanredan uspjeh postigla je Aida Trstenjak osvojivši zlato u konkurenciji U12 -30kg. Aida je u pretkolu pobijedila predstavnicu Rumunjske sa 8:0, zatim Italije 2:0, Češke 5:0 (preglasavanjem) i u finalu potvrđuje nadmoć i osvaja zlato sa sigurnih 3:0. Još je impresivniji podatak da je bez izgubljenog boda prošla kroz čitavo natjecanje. Treba napomenuti da je Aidino zlato jedno od ukupno dva koje je Hrvatska osvojila na najjačem natjecanju WKFa- (Svjetske karate federacije) za mlade natjecatelje, a Globus je jedini klub iz Hrvatske čiji su natjecatelji za reprezentaciju osvojili tri medalje.

Uz Aidino zlato, Leona Gulija i Nikola Topličanec osvojili su brončane medalje u kategorijama U14 +47kg i U14 -40kg. Gulija je do bronce došla kroz repasaž, isto kao i Nikola. Laura Strahija u kategoriji -40 kg, s obzirom da je imala zdravstvenih poteškoća na dan natjecanja, osvojila je odlično 7. mjesto. Za reprezentaciju Hrvatske iz KK Globus Čakovec-Mala Subotica nastupili su još Ema Marčec, Sara Novak, Ana Filipović, Sven Strahija, Lovro Farkaš, Kristian Topličanec, Timo Vlahek i Josip Slukić. Svi su odradili odlične mečeve i osvojili bodove za Svjetsku ligu, ali nažalost u ogromnoj i najjačoj svjetskoj konkurenciji manjkalo im je malo sportske sreće da se domognu mečeva za medalje. Naše natjecatelje pratili su treneri Dejan Slukić i Mladen Vizinger, a našim sucima Tomislavu Magdaleniću i Berislavu Maksimoviću ukazano je povjerenje da budu pomoćni suci na najvećem i najmasovnijem natjecanju Svjetske karate federacije.