Ostalo 19.09.2018. 23:35. Zadnja izmjena: 19.09.2018. 23:38.

Karate

Globusovcima devet zlata na Zagreb karate cupu

Na jakom Zagreb karate cupu, održanom u subotu, 8.rujna u dvorani Kutija šibica, nastupili su i članovi Karate kluba Globus, koji su sjajnim nastupima i osvojenih 9 zlatnih te po jednom srebrnom i jednom brončanom medaljom osvojili ekipno prvo mjesto . Na kupu je nastupilo je 662 natjecatelja iz 77 klubova i deset zemalja. Iza Globusa ostala je čak i jedna reprezentacija Slovačke i Karate klub Energija iz Banja Luke. Natjecatelje su u Zagrebu vodili treneri Dejan Slukić i Mladen Vizinger koji nisu krili zadovoljstvo rezultatima. Treba dodati kako je još jednom uspješnu sudačku partituru imao Tomislav Magdalenić.

Prva mjesta i zlato za Globus osvojili su Petar Slukić - ml. učenici -38, Laura Strahija - učenice -36, Sven Strahija - učenici -46, Nikola Topličanec - ml.kadeti -41, Sven Strahija - ml.kadeti -48, Lovro Farkaš - ml.kadeti -52, Kristian Topličanec - kadeti -57, Josip Slukić - kadeti -63, Sara Novak - juniorke -48

Drugo  mjesto i srebrnu medalju osvojio je Luka Sokač - ml. kadeti – 57, 3. mjesto i brončanu medalju Lovro Farkaš - kadeti -52. Nastupili su još i  Aida Trstenjak, Ema Marčec, Emily Beti, Nika Žerjav, Ana Filipović i Timo Vlahek.