Ostalo 04.04.2019. 13:40. Zadnja izmjena: 04.04.2019. 13:42.

Prvenstvo Hrvatske

Judo: Antonija Matoša postala prvakinja Hrvatske!

U Splitu je nedavno održano Prvenstvo Hrvatske u judu za uzraste U-14 i U-21 na kojem je Judo klub Zrinski Čakovec imao dvije predstavnice u uzrastu U-14, Antoniju Matošu i Lorennu Hranilović, pod vodstvom trenera Filipa Šekete.

Antonija je suvereno osvojila naslov državne prvakinje, najprije u polufinalu pobijedivši Leonu Išić za 34 sekunde, dok je u finalu bila bolj od Antonie Kneževeći nakon dvije minute borbe. Prvi je to i povijesni naslov državne prvakinje za Judo klub Zrinski. Lorenna je branila titulu viceprvakinja države, no, na kraju je kroz repasaž ipak stigla do bronce. Našoj drugoj predstavnici Lorenni Hranilović ovo drugi nastup na  Prvenstvu Hrvatske koja je prošle godine bila viceprvakinja Hrvatske.Ona je jedina judašica u klubu koja je osvojila dvije državne medalje. Nakon odlične prezentacije Antonije i Lorenne Judo klub Zrinski Čakovec osvojio je i ekipni pehar za 2. mjesto i najveći je to uspjeh kluba od osnutka 2012. godine.