Ostalo 14.10.2018. 11:06. Zadnja izmjena: 14.10.2018. 11:06.

Spidvej

Jurica Pavlic – u Češkoj solidno, ali ispod razine ranijih dostignuća

Nedjelja i ponedjeljak, 30. rujna i 1. listopada, donijeli su zaključak sezone velikih međunarodnih natjecanja dvjema utrkama izvan sustava svjetskih ili europskih šampionata ali velike tradicije i ugleda. U nedjelju je održana jubilarna 70. utrka za Zlatnu kacigu Pardubica, osvojio ju je prošlogodišnji svjetski prvak Jason Doyle, dok su na postolje stali još i Martin Vaculik iz Slovačke i domaćin Vaclav Milik, prošlogodišnji pobjednik. Naš Jurica Pavlic nije se približio ponovnom osvajanju trofeja koji mu je pripao 2015. godine, za njega je natjecanje završilo već u četvrtfinalnoj fazi.

U ponedjeljak je u Pragu održana utrka za Memorijal Luboša Tomičeka, koja je također imala jubilarno izdanje, ovo je bilo pedeseto. Opet se svirala australska himna, tu je pobijedio Chris Holder, svjetski prvak iz 2012. godine, ispred Rusa Emila Sajfutdinova, dok je Martin Vaculik ovdje stao na stepenicu niže nego u Pardubicama. Jurica Pavlic je u Pragu bio sedmi, što je solidan rezultat s obzirom na osobitu kvalitetu ovogodišnje startne liste na kojoj su bila petorica iz ovogodišnje Grand Prix serije te jedan iz prošlogodišnje. Da se može i s njima nositi Jurica je pokazao dobivši dvoboj s na kraju drugoplasiranim Sajfutdinovom, ali je do više sjaja trebalo i više od toga. U analima ovog natjecanja zabilježeno je da je Pavlic u prošlosti tu već tri puta stajao na pobjedničkom postolju.