Ostalo 29.12.2017. 10:03. Zadnja izmjena: 29.12.2017. 10:04.

Plivanje

Kaja Sabol dvostruka državna prvakinja u 100 i 200m leđno i viceprvakinja u 50m leđno

U Rijeci je ovih dana održano prvenstvo Hrvatske u plivanju u malim bazenima, nastupilo je 388 plivača i plivačica iz 33 hrvatska kluba koji su se borili za naslove prvaka u kategoriji seniora, mlađih seniora, juniora i mlađih juniora. Pravo nastupa imali su plivači i plivačice koji su ranije isplivali granične limite. Iz Čakovečkog plivačkog kluba nastupilo je sedam natjecatelja: Kaja Sabol, Hannah Ereiz, Gloria Požgaj, Ema Medved, Tin Furdi, Antonio Šantek i Adam Šinjori, a vodio ih je njihov uspješni trener Leonardo Novak, mag. cin. Na rasporedu je bilo 18 pojedinačnih i 5 štafetnih disciplina, najbolja tri plivača i plivačice iz svake kategorije nagrađena su medaljama HPS-a.

Najuspješnija među čakovečkim plivačima bila je KAJA SABOL koja je postala dvostruka državna prvakinja u disciplinama 100 i 200 metara leđno i viceprvakinja u disciplini 50 metara leđno, u konkurenciji mlađih juniorki. Uz osvojene medalje Kaja je postignutim rezultatima u sve tri discipline izborila i nastup u A finalu, te je u seniorskoj konkurenciji osvojila odlično 6. mjesto u disciplinama 50 i 200 metara leđno, a 7. mjesto u disciplini 100 metara leđno.

Osim Kaje Sabol, nastup u finalu izborili su i Tin Furdi i Hannah Ereiz. Tin Furdi je nastupio u B finalu discipline 100 metra slobodno i zauzeo 8. mjesto u konkurenciji juniora, a Hannah Ereiz nastupila je u B finalu discipline 200 metara leđno i zauzela 13. mjesto u juniorskoj konkurenciji.