Ostalo 08.03.2016. 09:42. Zadnja izmjena: 08.03.2016. 10:12.

Plivanje — Četveroboj reprezentacija

Kaja Sabol nova državna reprezentativka

Kaja Sabol, članica Čakovečkog plivačkog kluba, odmah nakon održanog državnog prvenstva u Splitu gdje je osvojila čak 5 medalja, dobila je poziv izbornika plivačke reprezentacije za nastup na plivačkom Četveroboju reprezentacija Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Srbije i Slovenije koji je održan u Kranju petog i  šestog ožujka 2016.godine.

Kaja je na Četveroboju nastupila kao članica mlađe juniorske reprezentacije u disciplinama: 100 metara leđno (1:09,63) - osvojila treće mjesto, 800 metara slobodno (9:45,21) gdje je osvojila četvrto mjesto, 200 metara leđno (2:29,33) gdje je osvojila treće mjesto te kao članica štafete 4 x 100 metara mješovito (Sabol, Blažević, Jerebić, Komić) koja je osvojila prvo mjesto. Ukupni pobjednik Četveroboja kada su se zbrojili rezultati svih disciplina muške i ženske konkurencije iz sve tri kategorije (seniori, juniori i mlađi juniori) postala je reprezentacija Slovenije s 1722 osvojena boda, slijedi: Hrvatska sa 1546, Srbija 765 i Bosna i Hercegovina s 498 osvojenih bodova.

Poziv u mlađu juniorsku reprezentaciju i uspješan nastup u njoj Kaja Sabol je u potpunosti opravdala, to je osim nje i priznanje njezinom Klubu i trenerima na čelu s Goranom Kolarićem, prof., za odličan i stručni rad s mladima.