Ostalo 30.03.2019. 08:15. Zadnja izmjena: 30.03.2019. 08:15.

Bushido kup prijateljstva

Karate: Globusu 12 medalja i pehar za najbolji klub u Zagrebu

Nedavno je u Zagrebu održan 11. „Bushido karate kup prijateljstva“ na kojem je sudjelovalo 664 natjecatelja iz 71 klubova i 5 država (Slovačka, Mađarska, Slovenija, Bosna i Hercegovina, Hrvatska). Na turniru su nastupili i karatisti Globusa iz Čakovca – Male Subotice koji su osvojili 12 medalja, od čega 8 zlatnih, 1 srebrnu i 3 brončane medalju. Sa ostvarenim rezultatima karatisti Globusa osvojili su i veliki pehar za najbolji klub.

Zlatne medalje osvojili su Ema Marčec (mlađe kadetkinje -45kg i kadetkinje -47kg), Sven Strahija (učenici +46kg i mlađi kadeti -52kg), Aida Trstenjak (učenice -32kg), Emily Beti (mlađe kadetkinje -50kg), Kristian Topličanec (kadeti -57kg), Josip Slukić – kadeti -63kg. Srebrnu medalju osvojio je Nikola Topličanec u kategoriji mlađi kadeti -41kg, dok su brončane medalje osvojili Laura Strahija (učenice -40kg), Lovro Farkaš (kadeti -52kg) i Sara Novak (kadetkinje -54kg). Luka Sokač je uspjehu kluba pridodao 5. mjesto u kategoriji mlađih kadeta +57kg. Mlade karatiste na natjecanju su vodili Mladen Vizinger i Dejan Slukić, a sudili su Tomislav Magdalenić i Berislav Maksimović.