Ostalo 26.05.2019. 12:22. Zadnja izmjena: 26.05.2019. 12:22.

Karate

Karatisti Globusa kući su se iz Bihaća vratili s trinaest medalja

U Bihaću, u Bosni i Hercegovini, nedavno je održan međunarodni karate Kup prijateljstva za djecu, kadete, juniore i mlađe seniore «JION PEB 2019» na kojem je sudjelovalo preko 650 natjecatelja iz 58 klubova i 7 država (BiH, Njemačka, Hrvatska, Mađarska, Izrael, Crna Gora, Srbija). U vrlo jakoj konkurenciji mladi karatisti Globusa iz Čakovca osvojili su čak trinaest medalja, od čega osam zlata, tri srebra i dvije bronce. Uspjeh je još veći ako se zna da je nastupilo samo sedam mladih natjecatelja kluba, dok je dio nastupio i u starijem uzrastu).

Medalje za karate klub Globus su osvojili Aida Trstenjak (2 zlata), Laura Strahija (2 zlata), Petar Slukić (1 zlato), Sven Strahija (1 zlato, 1 bronca), Leona Gulija (1 zlato), Kristian Topličanec (1 zlato), Nikola Topličanec (1 srebro), Ana Filipović (1 srebro), dok su Josip Slukić i Ema Marčec osvojili po jednu brončanu medalju. Natjecatelje su na turniru vodili treneri Mladen Vizinger i Dejan Slukić.