Ostalo 27.10.2016. 08:30. Zadnja izmjena: 27.10.2016. 08:30.

U čast poginulom Hrvatskom pilotu

Karatisti Globusa osvojili devet medalja na Cupu Rudolfa Perešina

U nedjelju, 23. listopada u Križu je održan međunarodni karate turnir "Cup Rudolf Perešin" u čast poginulom Hrvatskom pilotu Rudolfu Perešinu koji je 1991. MiG-om JNA sletio u Austriju i odbio se boriti protiv vlastitog naroda, te kasnije postao jedan od najpoznatijih pilota HRZ-a.

Na karate turniru je nastupilo 548 natjecatelja iz 53 kluba iz 5 država (Hrvatska, Bosna i Hercegovina, Austrija, Mađarska, Slovenija). Na turniru su nastupili i mladi Karatisti Globusa iz Čakovca te su osvojili ukupno 9 medalja, od čega po 3 zlatne, 3 srebrne i 3 brončane.

Medalje za Karate klub Globus osvojili su:

• 1.mjesto i zlatnu medalju osvojili su:  Josip Slukić – ml.kadeti -48kg, Elena Kečkeš – kadetkinje -54kg i juniorke -48kg
  • 2.mjesto i srebrnu medalju osvojili su:  Tea-Lena Špoljarić – učenice -40kg, Nika Žerjav – ml.kadetkinje -40kg, Globus Kumite Team ml.kadeti (Teo Kečkeš, Kristian Topličanec, Josip Slukić) – ml.kadeti borbe ekipno
  • 3.mjesto i brončanu medalju osvojili su: Lovro Farkaš – učenici -46kg i ml.kadeti -45kg, Emili Beti – učenice -40kg

Natjecatelje su na turniru vodili treneri Mladen Vizinger i Dejan Slukić.

Izvor: Nino Posavec