Ostalo 15.03.2018. 12:01. Zadnja izmjena: 15.03.2018. 12:02.

Karate

Karatistima Globusa 10 medalja na Otvorenom prvenstvu Slovenije

U subotu, 10. ožujka u Laškom je održano Otvoreno prvenstvo Slovenije - Slovenia Open 2018. U odličnoj organizaciji Karate Zveze Slovenije na natjecanju su nastupili natjecatelji i klubovi iz 11 država. Na prvenstvu su nastupili i karatisti Globusa iz Čakovca sa 8 natjecatelja (većina je odradila i stariji uzrast) i osvojili 3 zlata, 4 srebra i 3 bronce (nažalost dio ekipe je ostao doma u virozi pa je sigurno izmakla još koja medalja). U ukupnom poretku Globusovci su zauzeli odlično 7. mjesto, s obzirom da su među 8 najboljih ekipa bile reprezentacije Slovenije, Italije, Uzbekistana i Srbije (a Globus se plasirao iza Italije i ispred reprezentacije Srbije koja je osvojila 8. mjesto).

Najuspješnije su bile Aida Trstenjak, koja je osvojila zlato u svojem uzrastu Malčica (ml.učenica) i u starijem uzrastu Deklica (učenica) i Emily Beti, koja je osvojila zlato u svojem uzrastu i srebro u starijem uzrastu.