Ostalo 16.01.2018. 08:42. Zadnja izmjena: 16.01.2018. 08:49.

Samobor

Karatistima Globusa šest medalja na karate turniru Grand Prix Croatia

Proteklog vikenda od petka do nedjelje (12-14.01.2018.) u Samoboru je održan Grand Prix Croatia, jedan od najjačih karate turnira u Europi koji je u službenom kalendaru Europske Karate Federacije (EKF). Na 27. Grand Prix Croatia u tri dana natjecanja nastupilo je 1760 natjecatelja iz 214 klubova i reprezentacija iz 23 države.

U izrazito jakoj konkurenciji bilo je jako teško uopće doći blizu borbi za medalje, ali unatoč tome naši natjecatelji su postigli odličan uspjeh osvojivši šest medalja (1 zlato, 2 srebra, 3 bronce i 4 peta mjesta) čime su bili i najuspješniji klub iz Hrvatske u borbama i 12. u ukupnom plasmanu (uz bok pojedinim reprezentacijama i ponajboljim klubovima iz ovog dijela Europe). Također je osvojeno 2. mjesto u ukupnom plasmanu Mlađih kadeta i Mlađih kadetkinja (odmah iza Omladinca iz Crne Gore).

• 1.mjesto i zlatnu medalju osvojila je Nika Žerjav u konkurenciji ml.kadetkinja -40kg.
  • 2. mjesto i srebrnu medalju osvojili su: Ana Filipović (ml.kadetkinje +55kg) i Josip Slukić (ml.kadeti -57kg)
  • 3.mjesto i bronačnu medalju osvojili su: Lana Blagus (učenice -40kg), Sven Strahija (učenici -46kg) i Lovro Farkaš (ml.kadeti -52kg)

Nadomak medalje osvajanjem petih mjesta bile su još i Luna Hamer (juniorke -53kg), Aida Trstenjak (učenice -32kg), Emili Bety (učenice -44kg) i Sara Novak (ml.kadetkinje -45kg)

Na turniru su nastupili su još i: Laura Strahija, Ema Marčec, Elena Kečkeš, Nikola i Kristian Topličanec i Filip Novak.

Natjecatelje su na turniru vodili treneri Mladen Vizinger, Dejan Slukić i Tomislav Magdalenić.

Izvor: Nino Posavec