Ostalo 23.02.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:02.

Kuglanje: 2. i 3. HKL

2.HKL

30 NA KONTU

Pet kola do kraja prvenstva Željezničar i dalje drži vrh tablice s identičnim odstojanjem u odnosu na prve pratitelje – dva boda ispred Zanatlije Sisak te još bod više prema Lepoglavi. Subotnju utakmicu u neobičnom „lunch-time“ terminu protiv Zanatlije iz Kutine Željo je dobio lakše nego što bi to krajnji rezultat od minimalnih 5-3 sugerirao. Razlog tome leži u čak 233 drva razlike od kojih je njih čak 143 stvoreno odmah u prvom bloku. Uz to su dva poena izgubljena sa čunjem odnosno dva minusa, a treći poen je iskliznuo na setove. Uvodni par kuglača posve je usmjerio susret i praktično već odlučio pobjednika. Gosti iz Kutine odmah na startu su na staze poslali Jakovljevića kojemu je to jedna od prvih utakmica pa je shodno tome bio i njegov učinak od samo 457 drva što je Predragu Turku omogućilo da stvori okruglih 100 drva prednosti. Koliko je igrač Kutine slabo igrao dodatno će dočarati podatak da je Tomislav Tvarog za Željo 461 imao već nakon tri seta da bi do kraja stigao do vrlo visokih 603 čunja s kojima se do doslovce posljednje kugle dana nadao da će ponijeti epitet igrača utakmice. Tvarog je veliki posao napravio i dobivši poen protiv nominalno najboljeg igrača Zanatlije, Podvaleja (560), u kojem duelu je na osjetnu razliku pobjegao već na prvoj stazi (164-138) da bi tijekom središnjeg dijela igre i dva izjednačena seta razriješio u korist čakovečke ekipe (158-154, 139-138). U drugom bloku Zanatlija je izjednačio na 2-2 i stvorio tek prividnu neizvjesnost jer je razlika u čunjevima u korist Željezničara čak i porasla. Naime, Zoran Jagić je tek početni set odigrao kako zna (152) pa je u konačnici od Batkovića bio slabiji za dva čunja (553-555). Ninoslav Mikac imao je veći rezultat od Horvata (575-569), ali je Horvat dobio tri seta te poravnao za Zanatliju. Mikac je za pozitivan ishod u čunjevima iskoristio kiks Horvata u drugom setu (158-111), dok kroz ostatak igre Horvat odličnim nastupom praktično nije pružio šansu. Iz zadnjeg bloka u kojem su za Željo nastupila dvojica Bojana, Kuzma i Košak, tražio se jedan dobiveni duel, jer je razlika u momčadskim drvima bila nedostižna. Kuzma je jako dobro startao, ali je uporni de Bona do kraja ipak uspio ukrasti poen s čunjem plusa (550-551). No napetosti i nervoze nije bilo jer je pobjedu Željezničara odličnom igrom čvrsto u rukama od prve do zadnje kugle držao Košak (604) koji je uz to posljednjim hicem svom suigraču Tvarogu preoteo naslov najboljeg u subotu na Mladosti. Nakon još jedne domaće pobjede, s kojom su na svoj račun upisali okrugli trideseti bod, čas je da se nakon duže vremena Željezničar i sa gostovanja vrati s punim plijenom. Pretposljednje putovanje ligaške sezone vodi ih na ogled protiv nepredvidljivog Obrtnika iz Krapinskih Toplica.

3.HKL

DUBRAVČAN SPASIO ČAST

Još jedan loš tjedan za međimurske trećeligaše u kojem je tek Dubravčan slavio, dok su ubilježena tri poraza od kojih je najteže pao onaj Zanatlije. Drugi tjedan zaredom Zanatlija je ostao praznih ruku, ovaj puta u utakmici koju je na domaćem terenu protiv Elektre iz Križevaca vodio gotovo čitavo vrijeme. U prvom bloku poeni su podijeljeni kroz posve neravnopravne duele. Damir Grašić (548) donio je 43 plusa, a Mladen Kovač s 517 nakupio 41 minusa pa je Zanatlija bio u prednosti od samo dva čunja. Nakon srednjeg para činilo se da je Zanatlija prelomio susret. Franjo Gosarić je s 549 donio drugi poen, a Franjo Žarković je unatoč slabom ulasku (118) do kraja podignuo nivo igre i s 550 bio najbolji pojedinac Zanatlije te stvorio solidnu zalihu ekipnih čunjeva. Vodstvo od 3-1 i 52 razlike nisu u pobjedu uspjeli pretvoriti Ivan Vukoja i Mladen Grašić. Grašić je imao loš početak i završetak (116+120), dok je slično slabe dionice (121+120) Vukoja odradio kroz srednje staze. S takvim crnim rupama Grašić (517) i Vukoja (523) kraj iznimno raspoloženih Šimatovića (555) i Kirina (574) nisu mogli sačuvati Zanatliju od poraza koji je u konačnici iznosio 5-3 zbog 37 drva manjka.

Prosvjetar je izgubio u Koprivnici od tamošnjeg Željezničara sa 6,5-1,5 i 98 razlike. Svoje šanse Prosvjetari su propustili u prvom dijelu kada su držali samo 1,5-1,5 iako na čunjeve nisu bili slabiji niti u jednom od tri duela. Stjepan Blažek (543) je uz poen donio i 20 plusa, dok je Ilija Višić zaradio pola poena s 525. Emilu Horvatu (548) su unatoč četiri drva viška u odnosu na Česija (544) za poen manjkali setovi (1-3), od kojih je najbolniji bio gubitak drugog pri 125-124. U nastavku Prosvjetar više nije imao apsolutno nikakve šanse. Ivan Rođak krenuo je sa 114, Igor Maček sa 115, a i uz 132 Josipa Šarića domaćin je stekao 70 drva plusa samo u 30 kugli. Do kraja se ništa značajnog nije promjenilo nabolje iz perspektive Prosvjetara. Šarić (535) i Rođak (524) su doduše postigli rezultate koji su taman na granici da im se ne može previše prigovarati, ali su bili nekonkurentni protiv Šaška (589) i Buzuka (544). Najveću dubiozu pa je kreirao Maček (231) pa Danilović s također slabih 259 nije mogao bitno popraviti stvar.

Željezničar 2 je pao kod Obrtnika 2011 sa 6-2, ali i samo 29 razlike. I ovdje je ključna bila prva polovica susreta u kojoj je sva tri poena uzeo Obrtnik, iako je moglo biti i posve drugačije da Luka Štrukelj (515) nije izgubio za pet drva, a Matija Vikert (537) za šest čunjeva te doduše i na setove. Jedino Stanislav Štrukelj (511) nije bio ni blizu Pintariću (564). Poneka prilika pružala se Željezničaru do kraja susreta, ali nisu imali snage da ju u potpunosti iskoriste te preokrenu susret. Braća Turk ponovo su osvojili oba poena za čakovečku ekipu pri čemu je Nikola srušio 546, a Zvonimir 530, a dodatno barem ublažiti poraz propustio je Denis Košak (509).

Jedini koji se mogu pohvaliti s bodovima ovog kola su kuglači Dubravčana. Oni su unaprijed upisanu pobjedu protiv Ivančice potvrdili rezultatom od 7-1 i 134 razlike, a jedan poen osvojili su čak i sa samo 478 čunjeva. Zapaženi su bili Zoran Vučenik (541) i Tomislav Hraščanec (540).