Ostalo 03.03.2018. 07:17. Zadnja izmjena: 03.03.2018. 07:20.

Čakovec

Mali gimnastičari ponovno zaplivali

Čakovečki plivački klub na Gradskim bazenima Marija Ružić organizirao je 16. Pojedinačno prvenstvo Međimurja u plivanju, a na njemu su zapažene rezultate postigli članovi Gimnastičkog kluba Marijan Zadravec Macan. Djeca koja su u programu Univerzalne sportske škole (1.-4.razred OŠ) koja se provodi u NGC-u Aton u Nedelišću pod trenerskom palicom kineziologa Tanje Mesarić Novak i Tomislava Bogovića, sudjelovala su na plivačkom natejcanju.

Njih devetero natjecalo se u dvije discipline -slobodnom i leđnom plivanju na 25 metara. Među učenicima 2.razreda, Vita Mikulić osvojila je dvije srebrne medalje u disciplinama slobodno i leđno.  Ivan Kruljac je u konkurenciji učenika 2. razreda plivajući slobodnim stilom zauzeo šesto mjesto, dok je u leđnom bio 11.  U kategoriji 3. razreda djevojčice, Neda Grabrović  je najbrže isplivala dionicu od 25 metara slobodnim stilom, a u istoj disciplini klupska joj kolegica Laura Šafarić doplivala je do drugog mjesta. Laura se okitila zlatnom medaljom u leđnoj disciplini, dok je Neda bila šesta. U istoj kategoriji natjecale su se i Ana Paola Murk koja je u disciplinama slobodno i leđno zauzela dva četvrta mjesta, te Franka Mikulić koja je u disciplini slobodno bila osma, a u leđnom plivanju peta.  U kategoriji 4. razreda kod dječaka Vinko Turk je u disciplini slobodno bio šesti,dok je leđnom tehnikom doplivao kao peti najbolji. Fabijan Novak je u slobodnom zauzeo sedmo, a u leđnom deveto mjesto. Fran Hutinec je na 25 metara slobodno bio deveti, a istu je dionicu isplivao i leđno te zauzeo deseto mjesto.