Ostalo 22.01.2020. 09:54. Zadnja izmjena: 22.01.2020. 09:55.

Kuglanje

Najbolji Ninoslav Mikac i Predrag Turk

Na prvenstvu Međimurja za seniorske muške parove nastupilo je 13 parova iz svih međimurskih kuglačkih klubova. U takvoj konkurenciji očekivalo se najviše od kuglača prvoligaša Željezničara, ali se i nadalo da može iznenaditi koji par Zanatlije. Na kraju je sve prošlo u dominaciji parova Željezničara koji su zauzeli prva četiri mjesta, dok je tek na petom mjestu najbolji par Zanatlije. Naslov prvaka pripao je paru koji čine Ninoslav Mikac i Predrag Turk. Turk je time postao dvostruki ovogodišnji prvak Međimurja s obzirom na to da je osvojio i naslov pojedinačnog prvaka.

No, veće zasluge za naslov ima Ninoslav Mikac koji je bio jedini kuglač prvenstva koji je srušio preko 600 čunjeva, točnije - 607. Kada se tome doda još 558 čunjeva Turka, rezultat koji je trebao za naslov prvaka bio je 1.165 čunjeva. Najviše su im se približili klupski suigrači Luka Požega (568) i Franjo Gosarić (564) koji su vrlo ujednačenim nastupom srušili 1.132 čunja i osvojili srebro, dok je bronca pripala Bojanu Plevnjaku (570) i Igoru Ružiću (555) s ukupno 1.125 čunjeva. Ovo je ujedno bilo i izlučno natjecanje za poluzavršnicu prvenstva Hrvatske.

Izvor: A. Crnčec