Ostalo 22.12.2019. 22:05. Zadnja izmjena: 22.12.2019. 22:07.

Balkansko prvenstvo

Natjecateljice Karate centra Šenkovec najbolje

U slovenskim Brežicama održano je 20. Balkansko prvenstvo za kadete, juniore i mlađe seniore. Na natjecanju je nastupilo 650 natjecatelja iz sedam država.

Nastupilo je 25 kadetkinja u katama pojedinačno, a među njima su bile i hrvatske predstavnice Stela Horvat i Inga Grgić. Svaka na svojoj strani ždrijeba samouvjereno su nizale pobjede i izborile nastup u finalu. Inga je za nijansu bila bolja i osvojila svoju prvu titulu prvakinje Balkana dok je Stela osvajanjem drugog mjesta došla do svog najvećeg pojedinačnog uspjeha. Sabina Petković nastupila je u konkurenciji 31 juniorke te osvojila zlatnu medalju. Osim odličnih pojedinačnih rezultata, ekipa juniorki u katama Karate centra Šenkovec u sastavu Stela Horvat, Inga Grgić i Sabina Petković bila je najbolja i prošlogodišnju ekipnu broncu na balkanskom prvenstvu, ove su godine, zamijenile zlatom. Na natjecanje ih je vodio trener Tihomir Grgić.