Ostalo 15.07.2019. 08:13. Zadnja izmjena: 15.07.2019. 08:14.

Miting Vodeni lav

Odličan nastup plivača Međimurja u Varaždinskim toplicama

U Varaždinskim toplicama nedavno je održan 9. međunarodnog mitinga "Vodeni lav", na kojem je nastupilo 223 plivača iz 12 klubova, a na kojem su članovi Gradskog plivačkog kluba Međimurje osvojili ukupno 15 medalja.

Najbolji je bio Matej Bračko s osvojenih 6 zlatnih medalja u svim disciplinama u kojima je nastupio: 50 i 100m leđno, 50 i 100m delfin i 50 i 100m slobodno. Antonia Martinković osvojila je dvije srebrne medalje u disciplinama 50 i 100m prsno, dok je Damjan Đuran na 100 m delfin bio treći i uzeo brončanu medalju. Karla Habuš bila je odlična na 200 m mješovito, gdje se izborila za 3. mjesto, a još jednu brončanu medalju osvojila je i Eva Cikač u disciplini 100m prsno. Sjajan je bio i David Kovačević s osvojene 4 medalje i to dvije zlatne u disciplinama 50 i 100m prsno i dvije brončane na 50 m delfin i 100 m leđno. Luka Bračko se dva puta izborio za odlična četvrta mjesta na 50 i 100 m delfin. Plivali su još i Niko Glavina i Franka Habuš, koji su poboljšali svoja vremena u svim isplivanim disciplinama. Za ovakav uspjeh mladih plivača zaslužan je prvenstveno njihov trener Antonio Turk, koji ih je i pratio na ovom natjecanju, javljaju nam iz GPK-a Međimurje.