Ostalo 26.01.2016. 13:08. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:29.

Streljaštvo

Održano četvrto kolo ekipnog prvenstva hrvatske u gađanju zračnim oružjem

Ovog vikenda održano je četvrto kolo ekipnog prvenstva hrvatske u gađanju zračnim oružjem ISSF programa. Natjecanje I.A hrvatske lige održano je na streljani u Soliu. U subotu su nastupili pištoljaši, a u kategoriji seniora prvo mjesto je osvojila ekipa Dalmacijacement (Solin) 1695 krugova. Drugo mjesto osvojila je ekipa Osijek-1784 (Osijek) 1784 krugova, a treće mjesto osvojila je ekipa Alzas (Čakovec) s istim rezultatom ali s postignutih dva stroga centra manje.

Za ekipu Alzasa nastupili su: Božidar Kolarić koji je izjednačio vlastiti županijski rekord od 374 kruga, Saša Kralj s 564 kruga i Ivica Takač s postignutih 556 krugova.

Natjecanje u disciplini zračna puška održano je u nedjelju. U kategoriji seniorki postignuti su ovi rezultati: 1. Dalmacijacement 1221,0 krugova, 2.Končanica 1211,8 krugova, 3.Veliko Trgovišće 1206,1 krugova, 4.DVD Opatija 1204,2 kruga, 5.Lokomotiva (Rijeka) 1202,7 krugova, 6. Končar-Zagreb 1786 1201,7 krugova, 7.Zelenbor (Brezje) 1187,5 krugova, 8.Strijelac (Krušljevo Selo) 1176,5 krugova i 9. HVIDR-a (Sisak) 1169,4 krugova. Prije posljednjeg kola na tablici vodi: Dalmacijacement s 40 bodova , a ekipa Zelenbora je na sedmom mjestu s osvojenih 20 bodova.
U disciplini zračna puška za seniore postignuti su ovi rezultati: 1. Dalmacijacement 1873,1 krugova, 2.Tekstilac (Zabok) 1827,0 krugova, 3.Duga Resa 1825,7 krugova, 4.Marija Bistrica 1809,3 krugova, 5.Zelenbor 1809,2 kruga, 6.Veliko Trgovišće 1788,3 kruga, 7.Končar-Zagreb 1786 s 1772,7 krugova, 8.Sloboda (Mihovljan).1762,7 krugova i 9.Rovinj s postignutih 1750,9 krugova. Prije posljednjeg kola na tablici vodi Dalmacijacement s 40 bodova. EkipaZelenbora je na petom mjestu s 22 boda, a Sloboda na devetom mjestu s osvojenih 9 bodova.

Natjecanja I.B hrvatske lige

U disciplini zračni pištolj za seniorke nastupila je članica Alzasa Natalija Kikelj Vugrinec i postigla novi županijski rekord za seniorke od 353 krugova.
U disciplini zračni pištolj za seniore prvo mjesto u ovom kolu osvojila je ekipa Slobode iz Mihovljana s 1649 krugova. Drugo mjesto osvojila je ekipa Mihovila iz Čakovca s 1632 kruga, a treće mjesto osvojila je ekipa Kustošije iz Zagreba s 1613 krugova. Prije posljednjeg kola na tablici vodi ekipa slobode s 35 bodova, a ekipa Mihovila je na trećem mjestu s osvojenih 26 bodova.
U disciplini zračna puška za seniore prvo mjesto u ovom kolu osvojila je ekipa Trnje iz Zagreba s 1814,4 krugova. Drugo mjesto osvojila je ekipa Bjelovar 1874 s 1799,5 krugova, a treće mjesto osvojio je Strijelac iz Krušljeva Sela s 1771,1 krugova. Ekipa Čakovca osvojila je deveto mjesto s postignutih 1725,0 krugova, a ekipa Omladinca iz Mačkovca nije ostvarila plasman. Prije posljednjeg kola na tablici vodi Trnje s osvojenih 52 boda. Na drugom mjestu je Nosteria iz Nuštra s 43 boda, a na trećem mjestu Bjelovar 1874 s 42 boda. Ekipa Čakovca je na petom mjestu sosvojenih 34 boda, a Omladinac na dvanaestom mjestu s osvojenih 7 bodova.

Najava

Posljednje peto kolo I.A i I.B hrvatske lige održat će se 13. i 14. veljače na streljani u Zagrebu za jedno s pojedinačnim prvenstvom države u pojedinačnoj konkurenciji u gađanju zračnim oružjem ISSF programa.