Ostalo 16.11.2017. 10:20. Zadnja izmjena: 16.11.2017. 10:23.

Celje

Osam novih medalja za plivače Čakovečkog plivačkog kluba

Mladi plivači Čakovečkog plivačkog kluba: Antonio Šantek, Tin Furdi, Adam Šinjori i Vinko Stuković pod vodstvom svog uspješnog trenera Gorana Kolarića, postigli su odlične rezultate na 32. međunarodnom mitingu u Celju – „Pokal mesta Celja“. U jakoj međunarodnoj konkurenciji između 285 plivača i plivačica iz 25 hrvatskih i slovenskih klubova osvojili su čak osam medalja (2 zlatne, 4 srebrne i 2 brončane).

TIN FURDI se okitio s četiri medalje: dvije zlatne: u disciplinama 50 metara slobodno i 100 metara mješovito, srebrnom na 100 metara slobodno i brončanom na 200 metara slobodno, ADAM ŠINJORI također je osvojio četiri medalje: tri srebrne u disciplinama 200 metara leptir, 200 metara leđno i 200 metara mješovito, dok je brončanu medalju osvojilo na 100 metara leptir. ANTONIO ŠANTEK je zauzeo 5. mjesto u disciplini 50 metara leđno i 6. mjesto na 50 metara slobodno, a VINKO STUNKOVIĆ je u disciplinama 100 metara mješovito i 100 metara leđno osvojio 11. mjesta.

- Dečki su se još jednom potrudili i u jakoj konkurenciji pokazali zavidnu formu, motiv za to je bilo i prisustvo slovenske nacionalne reprezentacije, čiji su plivači dodatno podigli kvalitetu mitinga. Celje nam je pokazalo trenutačno stanje ekipe i odličan je putokaz za ostatak plivačkog kalendara do kraja godine, rekao je trener i predsjednik čakovečkog kluba Goran Kolarić.

Sljedeći nastupi su na domaćim natjecanjima – Mini grad prix mitingu u Zadru, te na Regionalnom prvenstvu Hrvatske.