Ostalo 07.02.2017. 12:08. Zadnja izmjena: 07.02.2017. 12:08.

Šah

Otvoreno prvenstvo Čakovca osvojio Saša Vidović, a Kup Međimurja počinje 12. veljače

KUP MEĐIMURJA 2017.: 1. kolo 12. veljače

Šahovski savez Međimurja organizira Kup Međimurja za 2017. godinu. Pravo na sudjelovanje imaju svi klubovi s područja Međimurske županije. Sustav natjecanja je ekipni švicarski u 6 kola na 4 ploče, sustavom meč bodova (2 boda pobjeda, 1 bod neriješeno, 0 bodova poraz). Tempo je 90 min. + 30 sekundi  dodatka za svaki odigrani potez. Osnovni sastavi moraju se dostaviti najkasnije do srijede, 8. veljače povjereniku natjecanja Saši Stankoviću na 851-546, 091/527-3917, ili e-mail [email protected]. Kotizacija za natjecanje iznosi 300 kuna za ekipu. Ukoliko klub nastupa s više ekipa, druga ekipa plaća 200 kuna, a svaka naredna ekipa ne plaća kotizaciju. Dokaz o uplati kotizacije potrebno je dostaviti povjereniku zajedno s osnovnim sastavom. Uplata se vrši isključivo na račun šahovskog saveza Međimurja, Sportska ulica 2, 40 000 Čakovec - Privredna banka Zagreb, ŽR: HR09 23400091116021054 s naznakom naziva kluba.

• Prvo kolo igra se 12. veljače u 10 sati na sportskom parku Trate u Nedelišću. Ostala kola igraju se 19. i 25. veljače, te 5., 12. i 18. travnja. Klubovi  se mogu javiti za domaćinstva pojedinih kola ukoliko su zainteresirani.

III. OTVORENO PRVENSTVO GRADA ČAKOVCA: Pobjednik Saša Vidović

Od 27. do 29. siječnja odigrano je 3. Otvoreno prvenstvo Grada Čakovca. Organizatori su turnir podijelili u tri dijela, seniorski i dva kadetska te tako privukli veliki broj igrača. Na seniorskom turniru nastupilo je 59 igrača. Nakon sedam uzbudljivih kola, prvo mjesto i titulu pobjednika turnira odnio je Saša Vidović s 5,5 osvojenih bodova. Isto toliko bodova osvojili su i prošlogodišnji pobjednik Jurica Srbiš i Mladen Trbojević, međutim imali su slabije dodatne kriterije pa su završili na drugom i trećem mjestu. Koliko je bila velika konkurencija pokazuje podatak da su igrači od 4. do 10. mjesta imali samo pola boda manje od prve trojice. Velike pohvale organizatorima za ovako odlično organiziran turnir s toliko jakih igrača.

• Na kadetskom turniru do 11 godina prvo mjesto osvojio je Leon Putar sa 6,5 bodova iz 7 partija. Drugi je bio domaća nada Ivor Colev sa 5,5 bodova, a treće mjesto osvojio je Damian Vučenović također sa 5,5 bodova. Na kadetskom turniru do 15 godina uvjerljivo je (sa svih 7 pobjeda!) prvo mjesto osvojila Anamarija Radiković. Drugi je bio Karlo Đukin sa 5,5 bodova, a treće mjesto osvojila je Marie Pia Ruzic s 5 bodova.
  • Tijekom turnira odigran je i brzopotezni turnir "Vinska mušica". Nastupilo je 36 igrača i igračica, a najbolja je bila Lea Števanec s 8 bodova iz 9 partija. Drugi je bio Sandro Šafar sa 6,5 bodova koliko je skupio i trećeplasirani Neven Ferenčak.

Izvor: Ivan Novak