Ostalo 13.12.2016. 11:22. Zadnja izmjena: 13.12.2016. 11:23.

Streljaštvo

Peto kolo Županijske lige u gađanju zračnim oružjem i treće kolo međunarodne FIRS lige

Jesenski dio natjecanja Županijske lige u gađanju serijskim i standardnim zračnim oružjem završen je petim kolom koje je održano 10. prosinca na streljani u Čakovcu.

U disciplini serijska zračna puška za kadetkinje u pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto u ovom kolu osvojila je Anamarija Turk (Zelenbor) sa 177 krugova. Drugo mjesto osvojila je članica istog kluba Klara Živko s postignutim 171 krugom, a treće mjesto osvojila je Lea Zadravec članica 6.travnja s postignutih 144 krugova. Poslije petog kola u vodstvu je Anamarija Turk s prosjekom od 176,40 krugova.

U kategoriji kadeta prvo mjesto u ovom kolu osvojila je ekipa Čakovca s 527 krugova.

Drugo mjesto osvojila je ekipa Zelenbora s 521 krugom, a treće mjesto ekipa 6. travnja s postignuta 432 kruga. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Jan Novak (Čakovec) s postignuta 183 kruga. Drugo mjesto osvojio je Lovro Novak, član istog kluba sa 179 krugova, a treće mjesto osvojio je Filip Kočar (Zelenbor) s postignuta 173 kruga. Poslije petog kola na tablici vodi ekipa Čakovca s osvojenih 12 bodova ispred Zelenbora s 11 bodova i ekipe 6. travnja s osvojenih 5 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji vodi Lovro Novak (Čakovec) s prosjekom od 184,00 krugova ispred klupskog kolege Jana Novaka s prosjekom od 178,40 krugova i Filipa Kočara (Zelenbor) s prosjekom od 170,20 krugova.

U kategoriji seniorki ekipa Selnice u ovom kolu postigla je 771 krug, a ekipa Strahoninca 760 krugova. Pojedinačno prvo mjesto osvojila je Ana Varga (Omladinac) s 341 krugova. Drugo mjesto osvojila je Ana - Marija Bajzek (Strahoninec s 318 krugova, a treće mjesto Marija Horvat (Selnica) s postignutih 308 krugova. Poslije petog kola na tablici vodi ekipa Selnice s osvojena 10 boda ispred ekipe Strahoninca s osvojenih 5 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji seniorki vodi Ana Varga s prosjekom od 322,00 krugova ispred Marije Horvat (Selnica) s prosjekom od 302,40 krugova i Marine Šoštarić, članice istog kluba, s prosjekom od 289,25 krugova.

U kategoriji seniora postignuti su ovi rezultati: 1. Čakovec 1022 kruga, 2. Sloboda 1008 krugova, 3. Omladinac 914 krugova, 4. Mihovil 913 krugova, 5. Selnica 874 kruga i 6. Strahoninec s postignutih 817 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji seniora četvrto kolo uzastopno prvo mjesto osvojio je Nenad Nemec (Čakovec) s postignuta 364 kruga. Drugo mjesto osvojio je Sanimir Varga (Omladinac) s 355 krugova, a treće mjesto osvojio je Goran Kolac (Sloboda) s 350 krugova. Poslije petog kola na tablici vodi ekipa Čakovca s osvojenih 30 bodova, a slijede je 2. Sloboda s 25 bodova, 3. Mihovil s 19 bodova, 4. Selnica s 12 bodova, 5. Omladinac s 9 bodova i 6. Selnica s osvojenih 6 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji seniora vodi Nenad Nemec (Čakovec) s prosjekom od 364,80 krugova. Na drugom mjestu je Marko Kolac (Sloboda) s prosjekom od 357,40 krugova, a na trećem mjestu Damir Nemec (Čakovec) s prosjekom od 357,25 krugova.

U kategoriji veterana ekipa Zelenbora postigla je 498 krugova, ekipa Selnice 495 krugova, a ekipa 6. travnja 399 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji veterana četvrtu uzastopnu pobjedu ostvario je Ivan Zadravec (Selnica) s postignutim 181 krugom. Drugo mjesto osvojio je Zlatko Kramar (Čakovec) sa 174 kruga, a treće mjesto osvojio je Damir Novak (Mihovil) s postignuta 173 kruga. Poslije petog kola na tablici vodi ekipa Zelenbora s osvojenih 13 bodova ispred ekipe Selnice s 12 bodova i ekipe 6. travnja s osvojena 2 boda. U pojedinačnoj konkurenciji veterana vodi Ivan Zadravec s prosjekom od 181,20 krugova. Na drugom mjestu je Zlatko Kramar (Čakovec) s prosjekom od 178,20 krugova, a na trećem mjestu Zvonimir Turk (Čakovec) s prosjekom od 173,20 krugova.

U disciplini zračna puška standard za kadete, ekipa Čakovca postigla je 505 krugova, a ekipa 6. travnja 477 krugova. Pojedinačno prvo mjesto i u ovom kolu osvojio je Lovro Novak (Čakovec) s postignutih 177 krugova. Drugo mjesto osvojio je Jan Novak, član istog kluba sa 173 kruga, a treće mjesto osvojio je Mario Novak (6. travnja) sa 167 krugova. Nakon petog kola u vodstvu je ekipa Čakovca s osvojenih 10 boda ispred ekipe 6. travnja s osvojenih 5 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji kadeta vodi Lovro Novak (Čakovec) s prosjekom od 179,80 krugova,.na drugom mjestu je Jan Novak, član istog kluba, s prosjekom od 167,80 krugova, a na trećem mjestu Mario Novak (6. travnja) s prosjekom od 164,80 krugova.

U kategoriji juniora zračnom puškom standard pojedinačno prvo mjesto i u ovom kolu osvojio je Filip Zadravec (Zelenbor) sa 600,0 krugova. Drugo mjesto osvojio je Goran Kolac (Sloboda) s 586,8 krugova, a treće mjesto osvojio je Marcel Dvorščak (Čakovec) s 584,6 krugova. Poslije petog kola u pojedinačnoj konkurenciji juniora vodi Filip Zadravec (Zelenbor) s prosjekom od 599,4 krugova. Na drugom mjestu je Marko Kolac (Sloboda) s prosjekom od 590,2 kruga, a na trećem mjestu Goran Kolac, član istog kluba, s prosjekom od 583,3 kruga.

U kategoriji seniorki zračnom puškom standard pojedinačno prvo mjesto i u ovom kolu osvojila je Daria Borko (Zelenbor) s postignutih 399,8 krugova ispred klupskih kolegica Vitomire Turk s postignutih 391,8 krugova, Lare Vrančić s 387,0 krugova, Lare Kralj s 385,4 kruga i Nikoline Medlobi s postignutih 377,9 krugova. Poslije petog kola kola u vodstvu je Daria Borko s prosjekom od 400,1 krugova. Na drugom mjestu je Lara Vrančić s prosjekom od 395,7 krugova, a na trećem mjestu Vitomira Turk s prosjekom od 391,6 krugova.

U kategoriji seniora zračnom puškom standard postignuti su ovi rezultati: 1. Zelenbor 1785,0 krugova, 2. Čakovec 1751,5 krugova, 3. Sloboda 1726,2 kruga i 4. Omladinac s postignuta 1674,2 kruga. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Nenad Nemec (Čakovec) s 606,3 kruga. Drugo mjesto osvojio je Marko Paras (Zelenbor) s 603,0 krugova, a treće mjesto osvojio je Željko Bedić (Omladinac) s postignutih 567,3 kruga. Poslije petog kola na tablici vodi ekipa Zelenbora s osvojenih 20 bodova, a slijede je 2. Sloboda s 13 bodova, 3. Čakovec s 12 bodova i 4. Omladinac s osvojena 3 boda. U pojedinačnoj konkurenciji vodi Marko Peras (Zelenbor) s prosjekom od 604,4 kruga ispred klupskog kolege Miroslava Turka s prosjekom od 603,8 krugova i Hrvoja Marčeca, člana Slobode, s prosjekom od 602,4 kruga.

U disciplini zračni pištolj standard prvo mjesto u ovom kolu osvojila je ekipa Alzasa s 1623 kruga. Drugo mjesto osvojila je ekipa Mihovila s 1581 krugom, a treće mjesto osvojila je ekipa Slobode s 1551 krugom. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Saša Kralj (Alzas) s 562 kruga ispred klupskog kolege Ivice Takača s 557 krugova, a treće mjesto osvojio je Antun Ladić (Mihovil) s postignutim 551 krugom. Poslije petog kola na tablici vodi ekipa Alzasa s osvojenih 14 bodova, a slijede je 2. Sloboda s 10 bodova i ekipa Mihovila s osvojenih 6 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji vodi Hrvoje Marčec (Sloboda) s prosjekom od 564,5 krugova. Na drugom mjestu je Saša Kralj (Alzas) s 561,6 krugova, a na trećem mjestu Ivica Takač, član istog kluba, s prosjekom od 560,6 krugova.

Međunarodna regionalna FIRS liga - zračni pištolj standard

Treće kolo međunarodne regionalne FIRS lige u gađanju zračnim pištoljem standard organizirala je minulog tjedana streljačka družina Region süd (Raaba, Graz).

U ovom kolu nastupilo je jedanaest ekipa, a postignuti su ovi rezultati: 1. Region Süd - A 1699 krugova, 2. SK Ptuj 1697 krugova, 3. SK Alzas 1687 krugova, 4. SD J. Kerenčić 1685 krugova, 5. Zalaegerszed-A 1676 krugova, 6. SD Juršinci 1643 kruga, 7. Region Süd - B 1635 krugova, 8. SD Štefan Kovač 1606 krugova, 9. PLE Zalaegerszed - B 1595 krugova, 10. Region Süd - C 1587 krugova i 11. Region Süd - D 1497 krugova.

U pojedinačnoj konkurenciji nastupilo je trideset i devet natjecatelja, a prvo mjesto osvojio je Kevin Venta (Kovinar - Ormož) s 579 krugova. Članovi Alzasa postigli su ove rezultate: 6. Saša Kralj 570 krugova, 9. Ivica Takač 563 kruga, 17. Natalija Vugrinec -Kikelj 554 kruga i 37. Marijan Turk s 496 postignutih krugova.

Poslije trećeg kola na tablici vodi ekipa Ptuj - A s 5112 krugova, a ekipa Alzasa je na trećem mjestu s 5013 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji u vodstvu je Kevin Venta s 1743 kruga, a najuspješniji član Alzasa je Saša Kralj na 5. mjestu s postignutih 1698 krugova.