Ostalo 25.08.2019. 08:11. Zadnja izmjena: 25.08.2019. 08:23.

Prvenstvo Hrvatske

Plivanje: Mladi Čakovčani u Zagrebu su ostvarili zapažene rezultate

U Zagrebu je nedavno u organizaciji Hrvatskog plivačkog saveza održano Prvenstvo Hrvatske za mlađe dobne skupine. Na 50 metarskom bazenu nastupilo je 310 plivačica i plivača iz 33 hrvatska kluba, koji su za nastup na prvenstvu trebali otplivati propisane limite HPS-a. Među natjecateljima bilo je i sedmero plivača i plivačica iz Čakovečkog plivačkog kluba pod vodstvom trenera Gorana Kolarića, a nastupili su Kaja Sabol, Hannah Ereiz, Ema Medved, Gloria Požgaj, Marta Horvat, Tin Furdi i Adam Šinjori. Od naših predstavnika najbolje rezultate postigao je mladi Tin Furdi, osvojivši dva četvrta mjesta, a vrlo dobra bila je i Ema Medved s dva osvojena peta mjesta. „Zadovoljan sam postignutim rezultatima, šteta da nismo osvojili bar jednu medalju, popravit ćemo to na idućim natjecanjima. I ovaj smo puta dokazali da se u našem klubu odlično radi, da je naporna sezona dala dobre i poticajne rezultate“, bio je kratak i realan Goran Kolarić.

Tin Furdi bio je najuspješniji plivač ČPK-a na natjecanju, na korak do medalje s dva četvrta mjesta.

• 4. mjesto u disciplini 100m slobodno - nastup u A finalu
  • 4. mjesto u disciplini 200m slobodno - nastup u A finalu
  • 7. mjesto u disciplini 50m leđno
  • 9. mjesto u disciplini 50m slobodno

Ema Medved bila je najuspješnija plivačica ČPK-a, osvojivši dva peta mjesta plivajući s godinu dana starijim plivačicama.

• 5. mjesto u disciplini 100m leđno – B finale
  • 5. mjesto u disciplini 200m leđno – B finale
  • 10. mjesto u disciplini 100m slobodno – B finale
  • 8. mjesto u disciplini 100m prsno – B finale
  • 17. mjesto u disciplini 200m slobodno – C finale

Kaja Sabol osvojila je 10. mjesto u disciplini 50m leđno (B finale), Gloria Požgaj bila je 12. u disciplini 100m slobodno (C finale), Marta Horvat osvojila je 17. mjesto u disciplini 200m leđno (C finale).