Ostalo 17.02.2016. 13:30. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:29.

Streljaštvo

Posljednje kolo ekipnog prvenstva Hrvatske u gađanju zračnim oružjem u održano Zagrebu

U sportskoj dvorani Prirodoslovne škole Vladimira Preloga u Zagrebu održano je ovog vikenda posljednje, peto kolo ekipnog prvenstva Hrvatske u gađanju zračnim oružjem ISSF programa i pojedinačno prvenstvo Hrvatske u istim disciplinama.

Natjecanje u disciplinama zračna puška održano je u subotu, a u disciplinama zračni pištolj u nedjelju.

U disciplini zračna puška za seniorke I.A hrvatske lige prvo mjesto u ovom kolu osvojila je ekipa Dalmacijecementa iz Solina s 1226,5 krugova, a ekipa Zelenbora iz Brezja osvojila je 8. mjesto s postignutih 1171,3 kruga. Nakon posljednjeg kola naslov prvaka države osvojila je ekipa Dalmacijacement s 50 osvojenih bodova. Drugo mjesto osvojila je ekipa Končanice s 44 boda, a treće mjesto Končar-Zagreb 1786 s osvojenih 38 bodova. Ekipa Zelenbora osvojila je 7.mjesto s osvojenih 23 boda.

U disciplini zračna puška za seniore I.A hrvatske lige u posljednjem kolu prvo mjesto osvojila je ekipa Dalmacijecementa s 1872,2 kruga. Ekipa Zelenbora osvojila je 4.mjesto s 1807,5 krugova, a ekipa Slobode iz Mihovljana 8. mjesto s 1767,9 krugova. Nakon posljednjeg kola naslov prvaka države osvojila je ekipa Dalmacijecementa s osvojenih 50 bodova. Drugo mjesto osvojila je ekipa Končar-Zagreb 1786 s 40 bodova, a treće mjesto ekipa Tekstilca iz Zaboka s osvojenih 38 bodova. Ekipa Zelenbora osvojila je 5. mjesto s 29 bodova, a Sloboda 9. mjesto s osvojenih 12 bodova.

U disciplini zračni pištolj za seniore I.A hrvatske lige prvo mjesto u ovom kolu osvojila je ekipa Končar-Zagreb 1786 s 1693 kruga, a ekipa Alzasa iz Čakovca osvojila je 4.mjesto s postignutih 1662 kruga. Nakon posljednjeg kola naslov prvaka države u ovoj disciplini osvojila je ekipa Osijek 1784 s osvojenih 47 bodova. Drugo mjesto osvojila je ekipa Dalmacijecementa s 46 bodova, a treće mjesto osvojila je ekipa Končar-Zagreb 1786 s 37 bodova. Ekipa Alzasa osvojila je 4. mjesto s osvojenih 36 bodova

U disciplini zračna puška za seniore I.B hrvatske lige u ovom kolu prvo mjesto osvojila je ekipa Trnja iz Zagreba s 1796,3kruga. Ekipa Čakovca osvojila je 7. mjesto s 1739,7 krugova, a Omladinac iz Mačkovca 12. mjesto s postignutih 1659,9 krugova. Nakon posljednjeg kola prvo mjesto osvojila je ekipa Trnja s osvojenih 65 boodva. Na drugom mjesto je Nosteria iz Nuštra s 55 bodova, a na trećem mjestu Bjelovar 1874 s osvojenih 53 boda. Ekipa Čakovca osvojila je 5. mjesto s 41 bodom, a Omladinac 12. mjesto s osvojenih 9 bodova.

U disciplini zračni pištolj za seniore I.B hrvatske lige prvo mjesto u ovom kolu osvojila je ekipa Slobode iz Mihovljana s postignutih 1633 kruga., a ekipa Mihovila iz Čakovca osvojila je 4. mjesto s 1589 krugova. Nakon posljednjeg kola prvo mjesto u ovoj disciplini osvojila je Sloboda s osvojenih 44 boda. Drugo mjesto osvojila je ekipa Karlovca s 37 bodova, a treće mjesto ekipa Mihovila s osvojenih 32 boda.

Paralelno s petim kolom održano je i Prvenstvo hrvatske za seniorke i seniore u gađanju zračnim oružjem ISSF programa.

U disciplini zuračna puška za seniorke nastupilo je 60 natjecateljki. Nakon kvalifikacija i finalnog natjecanja naslov prvakinje države osvojila je Snježana Pejčić (Lokomotiva-Rijeka) s 207,4 kruga. Drugo mjesto osvojila je Valentina Gustin (Kustošija – Zagreb) s 207,3 kruga, a treće mjesto Tanja Perec (Varaždin) s 185,3 kruga. Na prvenstvu su nastupile i članice Zelenbora koje su u kvalifikacijama ostvarile slijedeće plasmane i rezultate: 32. Vitomira Turk s 396,8 krugova, 44.Daria Borko s 391,4 krugova i 59. Lara Vrančić s postignutih 383,1 krugova.

U disciplini zračna puška za seniore nastupila su 43 natjecatelja, nakon kvalifikacija i finalnog natjecanja naslov prvaka države osvojio je Bojan Đurković (Končar-Zagreb 1786) s 206,0 krugova. Drugo mjesto osvojio je Petar Gorša (Dalmacijacement) s 205,2 kruga, a treće mjesto Miran Maričić (Bjeleovar 1874) s 184,2 kruga. Seniori iz naše županije u kvalifikacijama ostvarili su slijedeće plasmane i rezultate: 17.Karlo Vrančić (Zelenbor) 605,8 krugova, 18.Filip Zadravec (Zelenbor) 604,5 krugova, 24. Marko Peras (Zelenbor) 597,2 kruga i 27.Hrvoje Marčec (Sloboda) 596,6 krugova.

U disciplini zračni pištolj za seniorke nastupila je 31 natjecateljka, a naslov prvakinje države osvojila je nakon kvalifikacija i finalnog natjecanja Vlatka Pervan (Končar-Zagreb 1786) s 200,2 kruga. Drugo mjesto osvojila je Marija Marović (Dalmacijacement) s 196,9 krugova, a treće mjesto Matea Omazić (Centar-Split) s 171,0 krugova. Natalija Kikelj Vugrinec članica Alzasa osvojila je 21.mjesto u kvalifikacijama s postignutih 351 krugova.

U disciplini zračni pištolj za seniore nastupilo je 37 natjecatelja, a naslov prvaka države nakon kvalifikacija i finalnog natjecanja osvojio je Ante Krišto (Dalmacijacement) s 197,9 krugova. Drugo mjesto osvojio je Darko Sunko (Končar-Zagreb1786) s 197,4 krugova, a treće mjesto Uroš Kočevanda (Osijek1784) s 177,5 krugova. Seniori iz naše županije u kvalifikacijama ostvarili su slijedeće plasmane i rezultate: 9.Hrvoje Marčec (Sloboda) s 561 krugova, 12.Božidar Kolarić (Alzas) s 557 krugova, 13.Saša Kralj (Alzas) s 556 krugova, 18.Ivica Takač (Alzas) s 549 krugova i 25.Antun Ladić (Mihovil) s 543 postignutih krugova.