Ostalo 21.02.2017. 11:14. Zadnja izmjena: 21.02.2017. 11:16.

Streljaštvo

Prvenstvo države u gađanju zračnim oružjem ISSF programa i Pojedinačno prvenstvo države

U organizaciji Hrvatskog streljačkog saveza i Streljačkog kluba „Zelenbor“ iz Brezja u sportskoj dvorani OŠ Sveti Juraj na Bregu u Pleškovcu održano je posljednje peto kolo ekipnog prvenstva države u gađanju zračnim oružjem ISSF programa kao i Pojedinačno prvenstvo države u istim disciplinama.

Natjecanje I.A i I.B hrvatske lige u disciplini zračna puška za seniorke i seniore održano je u subotu, a u disciplini zračni pištolj u nedjelju.

• U disciplini zračna puška za seniorke (I.A HL) prvo mjesto u ovom kolu osvojila je ekipa Dalmacijacement iz Solina s 1240,6 krugova, a ekipa Zelenbora iz Brezja postigla je  1173,1 krugova i osvojila posljednje šesto mjesto. Nakon posljednjeg kola konačni redosljed na tablici je slijedeći: 1.Dalmacijacenet (Solin) 50 bodova, 2.Veliko Trgovišće 41 bod, 3.Lokomotiva (Rijeka) 38 bodova, 4.HVIDR-a (Sisak) 33 boda, 5.DVD Opatija  32 boda i 6. Zelenbor (Brezje) s osvojenim 31 bodom.
  • U disciplini zračna puška za seniore (I.A HL) prvo mjesto u ovom kolu osvojila je Duga Resa s 1815,7 krugova. Ekipa Zelenbora osvojila je peto mjesto s 1799,0 krugova, a ekipa Slobode iz Mihovljana posljednje osmo mjesto s postignutih 1760,3 kruga. Nakon posljednjeg kola konačni raspored na tablici je slijedeći: 1.Duga Resa 46 bodova, 2.Dalmacijacement 40 bodova, 3.Veliko Trgovišće 35 bodova, 4.Marija Bistrica 33 boda, 5.Zelenbor (Brezje) 32 boda, 6.Rovinj 28 bodova, 7.Tekstilac (Zabok) 27 bodova i 8. Sloboda (Mihovljan) s osvojenih 16 bodova.
  • U disciplini zračni pištolj za seniorke iz naše županije u ovom kolu nastupile su članica Alzasa Natalija Kikelj Vugrinec s postinuta 365 krugova i Janja Petrović s poastignutih 282 kruga.
  • U disciplini zračni pištolj za seniore (I.A HL) prvo mjesto u ovom kolu osvojila je ekipa Osijek 1784 s 1709 krugova, a ekipa Alzasa osvojila je četvrto mjesto s postignutih 1660 krugova. Nakon posljednjeg kola konačni redoslijed na tablici je slijedeći: 1 Osijek 1784   48 bodova, 2.Dalmacijacement (Solin) 45 bodova, 3.Alzas 39 bodova, 4.Policajac (Karlovac) 38 bodova, 5.Magnum (Kutina) 29 bodova, 6.Rječina (Rijeka) 25 bodova, 7.Bjelovar 1874  21 bod i 8.Zadar s osvojenih 6 bodova.
  • U disciplini zračna puška za seniore (I.B HL) u ovm kolu nastupilo je jedanaest ekipa, a prvo mjesto osvojilo je Trnje iz Zagreba s postignutih 1809,6 krugova. Ekipa Čakovca osvojila je četvrto mjesto s 1767,4 kruga, a Omladinac iz Mačkovca jedanaesto mjesto s postignutih s 1688,0 krugova. Nakon posljednjeg kola konačni redosljed na tablici je slijedeći: 1.Trnje (Zagreb) 79 bodova, 2.Lokomitiva (Vinkovci) 72 boda, 3.Mars (Beli Manastir) 69 bodova, 4.Čakovec 61 bod, 5.Strijelac (Krušljevo Selo) 53 boda, 6.Nosteria (Nuštar) 51 bod, 7.Bjelovar 1874  50 bodova, 8.Križevci 1252  38 bodova, 9.Karlovac 37 bodova, 10.Kustošija (Zagreb) 34 boda, 11.Sopot (Zagreb) 26 bodova, 12.Omladinac (Mačkovec) 23 boda, 13.Stjepan Petnjarić (Belišće) 21 bod, 14.Požega 1871  17 bodova, 15.DUB (Malinska)  13 bodova i 16. Končar Zagreb 1786 s osvojenih 5 bodova.
  • U disciplini zračni pištolj za seniore (I.B HL) nastupilo je u ovom kolu šest ekipa, a prvo mjesto osvojila je ekipa Slobode iz Mihovljana s 1626 krugova. Ekipa Mihovila iz Čakovca osvojila je peto mjesto s postignutih 1576 krugova. Nakon posljednjeg kola konačni redosljed na tablici je slijedeći: 1.Mihovil (Čakovec)  51 bod,  2.Gluhi (Varaždin) 50 bodova, 3.Sloboda (Mihovljan)  43 boda, 4.Kustošija (Zagreb) 42 boda, 5.Karlovac 39 bodova, 6.Vinkovci 32 boda, 7.Veliko Trgovišće 27 bodova, 8.Centar (Split) 19 bodova, 9.Čazmatrans (Čazma) 13 bodova, 10. Končar Zagreb 1786  12  bodova i 11.Požega s osvojenih 9 bodova.

Istovremeno s ekipnim prvenstvom odvijalo se i Pojedinačno prvenstvu države u gađanju zračnim oružjem ISSF programa na kojem su nastupili natjecatelji koji su ispunili propisane norme na Županijskim prvenstvima.

• U disciplini zračna puška za seniorke nastupila je četrdeset i jedna natjecateljka. Poslije kvalifikacija i finalnog natjecanja u kojem nastupa osam prvoplasiranih iz kvalifikacija naslov državne prvakinje za ovu godinu osvojila je Valentina Gustin članica Kustošije iz Zagreba s postignutih 248,7 krugova u finalu. Drugo mjesto osvojila je Marta Željković (Dalmacijacement) s 246,7 krugova, a treće mjesto Ana Kobilšek (Zrinjevac) s postignutih 225,5 krugova. Iz naše županije nastupile su u kvalifikacijama članice Zelenbora i ostvarile ove plasmane. 20.mjesto Daria Borko s 400,2 kruga, 26.mjesto Lara Vrančić s 394,9 krugova, 33.mjesto Lara Kralj s 388,3 kruga i 41.mjesto Vitomira Turk s postignutih 376,2  kruga.
  • U disciplini zračna puška za seniore nastupio je četrdeset i jedan natjecatelj, a poslije kvalifikacijskog natjecanja i finala naslov državnog prvaka osvojio je Borna Petanjek (Dalmacijacement) s novim državnim rekordom od 251,2 kruga. Drugo mjesto osvojio je Andrija Mikuljan (Končar Zagreb 1786) s 248,4 kruga, a treće mjesto osvojio je Bojan Đurković član istog kluba s postignutih 227,8 krugova. Iz naše županije u kvalifikacijama su nastupili sljedeći natjecatelji: 17.mjesto Filip Zadravec (Zelenbor) 604,1 krugova, 26.mjesto Nenad Nemec (Čakovec) 597,9 krugova, 27.mjesto Dragan Turk (Zelenbor) 597,9 krugova, 30.mjesto Marko Peras (Zelenbor) 597,0 krugova, 35.mjesto Marko Kolac (Sloboda) 587,9 krugova i 41.mjesto Goran Kolac član istog kluba s postignutih 572,2 kruga.
  • U disciplini zračni pištolj za seniorke nastupile su trideset i dvije natjecateljke, a poslije kvalifikacija i finala naslov državne prvakinje osvojila je Marija Marović (Dalmacijacement) s 232,9 krugova. Drugo mjesto osvojila je Zlatka Hlebec (DVD Opatija) s 226,4 kruga, a treće mjesto i brončanu medalju osvojila je Natalija Kikelj Vugrinec članica Alzasa  s novim županijskim rekodom finala od 206,1 krugova.
  • U disciplini zračni pištolj za seniore nastupilo je trideset i devet natjecatelja, a nakon kvalifikacija i finala naslov državnog prvaka osvojio je Uroš Kačevanda (Osijek 1784) s 239,1 krugova. Drugo mjesto osvojio je Ante Krišto (Dalmacijacement) s 237,9 krugova, a treće mjesto osvojio je Borna Butković (Osijek 1784) s postignutih 216,7 krugova. Iz naše županije u ovoj disciplini nastupili su slijedeći natjecatelji: 11.Saša Kralj (Alzas) 558 krugova, 14.Hrvaoje Marčec (Sloboda) 556 krugova, 19.Ivica Takač (Alzas) 552 kruga, 20.Božidar Kolarić (Alzas) 550 krugova, 21. Antun Ladić (Mihovil) 549 krugova  i  27.Milan Cofek (Sloboda) s postignutih 542 kruga.

Najuspješnije ekipe u svakoj discipli kao i natjecatelji u pojedinačnoj konkurenciji nagrađeni su peharima i medaljama, a sve pohvale zaslužili su članovi SK Zelenbor kao i pokrovitelj  na vrlo uspješnoj organizaciji ovog natjecanja.