Ostalo 28.01.2017. 19:45. Zadnja izmjena: 29.01.2017. 07:59.

Streljana u Čakovcu

Prvenstvo Županije u gađanju zračnim oružjem ISSF programa za 2017. godinu

Prvenstvo Županije u gađanju zračnim oružjem ISSF programa za 2017.godinu održano je ove subote na streljani u Čakovcu.

U disciplini zračna puška za seniorke ekipa Zelenbora iz Brezja postigla je 1183,8 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji nastupile su samo članice Zelenbora i postigle ove rezultate: 1.Daria Borko 400,6 krugova, 2.Lara Vrančič 394,7 krugova, 3.Lara Kralj 391,0 krugova, 4.Vitomira Turk 388,5 krugova i 5.Anamarija Turk s postignutih 377,4 kruga. Normu za nastup na pojedinačnom prvenstvu Hrvatske ispunile su tri prvoplasirane natjecateljice.

U disciplini zračna puška za seniore prvo mjesto i naslov prvaka županije osvojila je ekipa Zelenbora s postignutih 1804,7 krugova. Drugo mjesto osvojila je Sloboda iz Mihovljana s 1744,1 krugova, treće mjesto Čakovec s 1735,0 krugova i četvrto mjesto Omladinac iz Mačkovca s postignutih 1656,6 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji seniora poslije kvalifikacija i finalnog natjecanja koje je održano po novim pravilima prvo mjesto osvojio je s novim županijskim rekordom finala od 237,5 krugova Marko Kolac član Slobode. Drugo mjesto osvojio je Filip Zadravec (Zelenbor) s 235,4 kruga, a treće mjesto osvojio je Marko Peras član istog kluba s 216,8 krugova. U finalu su još nastupili: 4.Miroslav Turk (Zelenbor) s 195,0 krugova, i 5.Goran Kolac (Sloboda) s 166,3 kruga. Normu za nastup na pojedinačnom prvenstvu Hrvatske ispunili su svi sudionici finalnog natjecanja te Dragan Turk (Zelenbor) i Nenad Nemec (Čakovec) koji nisu nastupili u finalu.

U disciplini zračni pištolj za seniorke nastupile su samo članice Alzasa Natalija Kikelj Vugrinec koja je postigla 360 krugova i Janja Petrović s postignutih 324 kruga. Normu za nastup na pojedinačnom prvenstvu Hrvatske ispunila je Natalija Kikelj Vugrinec.

U disciplini zračni pištolj za seniore prvo mjesto i naslov prvaka županije osvojila je ekipa Alzasa s 1680 krugova. Drugo mjesto osvojila je ekipa Mihovila s 1618 krugova, a treće mjesto ekipa Slobode s 1563 kruga. U pojedinačnoj konkurenciji nakon kvalifikacija i finalnog natjecanja prvo mjesto osvojio je s novim županijskim rekordom od 233,5 krugova Antun Ladić član Mihovila. Drugo mjesto osvojio je Saša Kralj (Alzas) s 229,0 krugova, a treće mjesto osvojio je Darko Horvat (Sloboda) s postignutih 204,9 krugova. U finalu su još nastupili: 4.Ivica Takač (Alzas) s 179,0 krugova, 5.Antun Grošanić (Mihovil) s 167,7 krugova, 6.Milan Cofek (Sloboda) s 146,6 krugova i 7.Vjeran Horvat (Mihovil) s 123,6 krugova. Normu za nastup na pojedinačnom prvenstvu Hrvatske ispunili su. Saša Kralj, Ivica Takač i Božidar Kolarić članovi Alzasa,  Antun Ladić  član Mihovila i Milan Cofek član Slobode.